Parafialna strefa kibica – ksiądz zmienił godziny mszy, by móc oglądać mecze podczas mundialu

Dla niektórych futbol jest jak religia, więc trudno się dziwić, że ksiądz w parafii w Modzurowie postanowił dostosować godziny mszy do rozgrywek na mundialu w Rosji.
59dd5418224549492fe2864b8a6b.jpg

Mistrzostwa świata w piłce nożnej to prawdziwe święto, więc aby parafianie nie musieli wybierać między Bogiem a futbolem (zapewne w wielu przypadkach ten pierwszy mógłby przegrać) ksiądz Joachim Kroll z parafii p.w. Trójcy Świętej w Modzurowie na Śląsku postanowił wyjść wiernym naprzeciw.

„Ponieważ mecze rozgrywane będą o godz. 14:00, 17:00 i 20:00, aby umożliwić ich oglądanie przez zagorzałych kibiców i przeze mnie, Msze św. od czwartku, aż do zakończenia mistrzostw rozpoczną się o 19:00” – czytamy w ogłoszeniu wywieszonym przed wspomnianą parafią.

Co więcej, ks. Kroll postanowił także przerobić przykościelną salę młodzieżową na parafialną strefę kibica. „Umieścimy na ścianie 42-calowy telewizor, postawimy ławki i krzesła, przygotujemy w kąciku napoje… […] Ponieważ mistrzostwa trwać będą przez miesiąc, wyznaczymy listę meczy, na które zapraszamy do wspólnego kibicowania. Na pewno na wszystkie mecze z udziałem polskiej drużyny” – dodaje ksiądz-kibic w ogłoszeniu.

Szanujemy ten pomysł. W końcu kościół w swoich założeniach ma być wspólnotą, a chyba nic lepiej nie łączy ludzi niż gremialne dopingowanie polskiej reprezentacji.

Screenshot-2018-6-13 Jacek on Twitter.png


Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. Wikimedia Commons / Aktron Środa 13.06.2018