Pamięć Absolutna w kinach od 31 sierpnia

Prezentowana obecnie „Pamięć absolutna”(2012) /Total Recall/ to kolejna odsłona kina akcji stawiająca pytanie o to, co jest prawdą, a co pamięcią.
Pamięć absolutna.jpg


Punktem wyjścia dla produkcji było i tym razem słynne opowiadanie Philipa K. Dicka Przypomnimy to panu hurtowo /We Can Remember It For You Wholesale/, wcześniej przeniesione na ekran w 1990 roku przez Paula Verhovena.

A zatem witajcie w Rekall, firmie, która przemieni wasze marzenia w prawdziwe wspomnienia. Dla pracownika fabryki Douglasa Quaida (Colin Farrell) taka mentalna przygoda wydaje się być miłą odskocznią od frustrującej codzienności. Co prawda nie ma zbytnich powodów do narzekań – ma piękną żonę (Kate Beckinsale), którą kocha, ale możliwość wdrukowania sobie wspomnień o życiu w roli super agenta wydaje mu się wyjątkowo kusząca.

Niestety, terapia, której ma się poddać przybiera kompletnie inny obrót i zamiast życia w glorii wspomnień super szpiega Quaid staje się ściganym numer jeden. Ucieka przed policją, na czele której stoi Cohaagen (Bryan Cranston), a do tego jedyną osobą, której może zaufać jest rebeliantka i członkini podziemnego ruchu oporu (Jessica Biel), któremu przewodzi Kuato (Bill Nighy).

W tym filmie o splątanej rzeczywistości zacierają się granice pomiędzy prawdziwym i wymyślonym światem, a przyszłość ludzkości wydaje się być całkowicie niepewna. Wraz z rozwojem akcji Quaid odkrywa swoją prawdziwą tożsamość, prawdziwą miłość i prawdziwe przeznaczenie.

TWÓRCY
Reżyseria - Len Wiseman
Scenariusz - Kurt Wimmer, Mark Bomback na podstawie opowiadania Philipa K. Dicka "Przypomnimy to panu hurtowo"
Muzyka - Harry Gregson-Williams

OBSADA
Colin Farrell - Douglas Quaid
Kate Beckinsale - Lori
Bryan Cranston - Cohaagen
Jessica Biel - Melina
Bill Nighy - KuatoDodał(a): ckm.pl Piątek 24.08.2012

Komentarze

Wszystkie komentarze (6)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
dr Jones (2012-08-25 20:17:26)
poza tym to kolejna produkcja w 3D po "Prometeuszu" kolejno będzie jeszcze "Sędzia Dredd" i cały czas Mam wrażenie , że to jest tylko dla kasy nie bacząc specjalnie na jakość 3D , które znów będzie wygenerowane komputerowo , a potem to już dużo zależy od kina , w którym będzie puszczane .jeżeli wcześniej była kiepska jakość 3D to dalej będzie to samo i tyle.
Tyle , że bilety o niebo droższe. Zgłoś naruszenie
dr Jones (2012-08-25 20:12:53)
Ciekaw jest na pewno każdy miłośnik sci-fi , ale obsada nie powala na kolana Zgłoś naruszenie
ninjaMajonez (2012-08-25 17:57:43)
a ja jestem ciekawa tej wersji :) Zgłoś naruszenie
dr Jones (2012-08-25 14:29:36)
Nie bacząc na obsadę nowej wersji i tak obejrzę tylko ze względu na efekty specjalne . Zgłoś naruszenie
mysterius (2012-08-25 13:20:39)
Jak dla mnie to nowa wersja jest bezczeszczeniem opowiadania Philipa K. Dicka. Colin Farrell w roli Douglasa Quaida? Litości. Zgłoś naruszenie
dr Jones (2012-08-24 17:35:45)
Pożyjemy , obejrzymy i zdecydujemy , która wersja lepsza. Zgłoś naruszenie
Komentarze (6)