Palacze marihuany uprawiają więcej seksu

Marihuana przytępia zmysły i sprawia, że jesteśmy rozleniwieni, dlatego też dotychczas sądzono, że częste jej zażywanie przekłada się negatywnie na życie seksualne. Tymczasem okazuje się, że jest wręcz odwrotnie.
iStock-638599854.jpg

Naukowcy z Uniwersytetu Stanforda
mają dobre wiadomości dla wszystkich, którzy regularnie palą marihuanę. Okazuje się bowiem, że palacze uprawiają aż o 20 proc. więcej seksu niż abstynenci.

Jak jajogłowi doszli do takich wniosków? Bardzo prosto. Przeanalizowali oni pokaźną ilość danych zebranych od 50 tys. Amerykanów w wieku 25-45 lat na przestrzeni lat 2002-2015. Dane te pochodziły z Narodowej Ankiety Wzrostu Rodziny (National Survey of Family Growth), w której to mieszkańcy USA m.in. byli pytani o częstotliwość uprawiania seksu przez ostatnie cztery tygodnie oraz zażywania ziółka przez ostatni rok.

Naukowcy zauważyli, że kobiety, które regularnie palą marihuanę, uprawiały seks średnio 7,1 razy przez cztery tygodnie poprzedzające udział w ankiecie, podczas gdy abstynentki – jedynie 6 razy. U facetów ta różnica okazała się jeszcze większa, bo abstynenci bzykali się średnio 5,6 razy, a palacze – 6,9 razy. Czyli, jak wspominaliśmy na początku tekstu, palacze uprawiają średnio 20 proc. więcej seksu niż nie-palacze.

PRZECZYTAJ TEŻ O RÓŻNICACH W SEKSIE NA HAJU I SEKSIE PO PIJAKU

ZOBACZ TEŻ RZEŹBY Z JOINTÓW:
Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. istockphoto.com Środa 22.11.2017