Pająk - erekcja - śmierć

Ukąszenie tego najbardziej jadowitego na świecie pająka powoduje u facetów 4-godzinną bolesną erekcję, która nie kończy się happy endem, tylko śmiercią. Do Wielkiej Brytanii wjechał w bananach dostarczanych do Tesco.
banan-pajak.jpg

fot.: Michaela Egan

Michaela Egan zauważyła dziwną pajęczynę na bananach, które cztery dni wcześniej kupiła w okolicznym Tesco. Zaciekawiona zjawiskiem, zrobiła zdjęcie owocu i wrzuciła na swoją ścianę na Facebooka. Znajomi szybko zaalarmowali, że może to być gniazdo śmiertelnie jadowitego i agresywnego Wałęsaka brazylijskiego. Ten pajęczak w 2007 roku trafił do Księgi Rekordów Guinessa jako najbardziej jadowity na świecie.

Przerażona Brytyjka spakowała banany w foliową torbę i odniosła do sklepu. Tam dostała zwrot pieniędzy, a owoce miały być przekazane do ekspertyzy. Michaela boi się jednak, że przez cztery dni, kiedy banany leżały w jej domu, pająk mógł w międzyczasie wyjść i zdążyć założyć sobie gniazdo. Kobieta ma dwójkę małych dzieci, psa i kota. Jak twierdzi, wszyscy domownicy mogą zatem z ciekawości włożyć każde znalezisko do buzi, co stwarza olbrzymie zagrożenie. Bardziej zaniepokojony powinien być jednak jej życiowy partner – William Osborne. Gdy obudzi się z poranną erekcją, która przez dłuższy czas nie będzie schodziła, powinien jak najszybciej udać się do kliniki chorób tropikalnych i pasożytniczych…Dodał(a): Jan Rzeźnik / fot.: Michaela Egan Czwartek 25.06.2015