Order 1886 - steampunkowy Londyn

Wciągający klimat gra Order 1886 zawdzięcza modyfikacjom historycznym, które przemieniły wiktoriański Londyn w steampunkowe pole bitewne. Możesz na nim przetestować rewolucyjny jak na tamte czasy ekwipunek. Płynne przejścia między akcją a scenami fabularnymi w połączeniu ze świetną grafiką, przykują Cię do pada na wiele godzin.
the-order-1886-screen-04-ps.jpg

W tej strzelance rozgrywanej z perspektywy trzeciej osoby wcielasz się w sir Galahada – z Zakonu Rycerzy Okrągłego Stołu, który walczy z ludźmi przekształconymi w bestie kilkaset lat temu. On i jego ziomale mają do dyspozycji najnowsze zdobycze technologii pod postacią karabinów i broni miotającej prądem oraz chemikaliami. Mają również płyn długowieczności zwany Czarną Wodą, który pozwala im walczyć z mutantami przez stulecia oraz regenerować się po przyjęciu groźnych dla życia ciosów. Starożytna polewka wyostrza również zmysły i spowalnia czas, dając Rycerzom przewagę nad przeciwnikami.

main-mayfair-square-shot138.jpg

Akcja rozgrywa się w steampunkowym Londynie w okresie wiktoriańskim. Galahad zmęczony już walkami z odszczepieńcami, chce zaprowadzić porządek raz na zawsze. Jest najsłynniejszym i najbardziej zasłużonym Rycerzem Okrągłego Stołu, jednak los pokręci i splącze ścieżkę, którą podąża.

global-exclusive-3139760156.jpg

Świetny klimat gry utrzymany jest dzięki fantastycznej grafice i realistycznym animacjom przeplatającym kolejne sceny. Londyn jest odwzorowany dość dokładnie, jednak nie jest to odpowiednik Google Maps z 1886 roku. Rozgrywka jest liniowa i podąża wzdłuż wyznaczonej fabuły. Strzelanki poprzecinane są akcjami QTE (Quick Time Event), polegającymi na szybkim reagowaniu na bieżącą sytuację poprzez wciskanie odpowiednich klawiszy.Arsenał dostępny w grze jest imponujący. A to za sprawą wielkiego wynalazcy Nikola Tesli. W Order 1886 pełni podobną rolę jak Q w serii filmów o Bondzie. Dostarcza Galahadowi i innym Rycerzom śmiercionośnej broni, która ewoluuje dzięki rozwojowi silników parowych, elektryczności i innych dziedzin, które mogą przyczynić się do siania zniszczenia.

Gra wydana jest ekskluzywnie jedynie na konsolę PlayStation 4 przez Sony Computer Entertainment, a stworzyło ją studio Ready At Dawn Studios LLC, odpowiedzialne m.in. za tytuł God of War.

the-order-1886-1.jpg

Dodał(a): Paweł Janusz Czwartek 05.03.2015