Legion

Filmem „Legion” to debiutanckie dzieło Scotta Stewarta. W jego filmie mający już dość rasy ludzkiej Bóg, postanawia zakończyć ludzką egzystencję na ziemi.

LegionW tym celu zsyła zatem swoich aniołów, aby wykonali jego wolę, eliminując cały gatunek. Wkrótce okazuje się jednak, że jeden z aniołów, w dodatku najważniejszy w boskiej armii Michael (w tej roli Paul Bettany) okazuje ludziom miłosierdzie i buntuje się przeciwko Bogu. Postanawia samodzielnie uratować ludzki gatunek. W tym celu zjawia się na amerykańskiej prowincji, gdzie na kompletnym odludziu stoi bar (o niesamowicie sugestywnej nazwie) „Paradise Falls”.

W barze zastaje grupkę ocalałych ludzi, wśród których znajduje się Charlie (w tej roli Adrianne Palicki). Dziewczyna nie ma zbyt dobrej reputacji, a w dodatku okazuje się, że jest w ciąży i to nie byle z kim, bo z samym zbawicielem.

Film Stewarta poraża absurdem i niekonsekwencją. Co prawda reżyser świadomie sięga po eksperymentalne środki, ale efekt wprowadza widza jedynie w konsternację i zażenowanie. Fabuła bazuje na podstawowych schematach, dobry kontra zły, miłość, wolność itp. Dialogi są tak patetyczne i nadęte, że aż śmieszą.

 Nie zachwycają również przerysowane postacie, jak puszczalska dziewczyna która zostaje matką mesjasza, Michael który sam ceruje sobie dziury po skrzydłach (które sam sobie wyrwał, żeby pokazać swoją solidarność z człowiekiem). Mocną strona produkcji są efekty specjalne, które odwracają uwagę widza od dziwacznej fabuły.

Bądź co bądź film Legion oglądania się w miarę dobrze, bez rewelacji, ale też nie ma się potrzeby wyrzucenia DVD przez okno.


Dodał(a): Olga Wap Sobota 19.02.2011