Ogniowa ładowarka do telefonu

Jeśli lubisz jeździć pod namiot lub wybierać się na piesze wędrówki po górach, a jednocześnie nie chcesz tracić kontaktu ze światem zewnętrznym, to mamy dla Ciebie rozwiązanie. Oto ładowarka do telefonu, której źródłem energii jest ogień.
biolite-wood-burning-campstove-1.jpg

Piesze wycieczki w lesie albo wyjazdy pod namiot nad jezioro są super, ale mają jedną wadę. W drzewach nie ma gniazdek z prądem, wobec czego nie ma zbyt dużych możliwości podładowania swojego smartfonu albo innego urządzenia. A czasem jest to niestety konieczne.

Na szczęście na świecie są różni łebscy ludzie, którzy wpadają na najbardziej oczywiste rozwiązania pewnych problemów i, co ważniejsze, wprowadzają je w życie. Tak jest w przypadku urządzenia o nazwie BioLite Wood Burning CampStove, które jest niczym innym, jak podręcznym piecykiem, za pomocą którego można podgrzać wodę i ugotować ciepły posiłek w warunkach polowych i jednocześnie naładować niemal dowolne urządzenie wyposażone w złącze USB.

Piecyk jest mały i poręczny – waży niecały kilogram i jest niewiele większy od butelki wody, wobec czego można go bez problemu przenosić w plecaku bez konieczności zmieniania siebie w objuczonego wielbłąda. Poza tym jak na swoje gabaryty produkuje całkiem sporo energii – i to zarówno cieplnej, jak i elektrycznej. W 4,5 minuty da się zagotować litr wody, natomiast w 20 minut można naładować smartfon na tyle, by móc rozmawiać przez następną godzinę.

Urządzenie kosztuje 125 dolarów (ok. 450 zł) i można je dostać bez większego problemu za pośrednictwem Amazona. Dlatego jeśli macie zamiar spędzić urlop w głuszy, ale mimo to nie chcecie rezygnować z kontaktu ze światem, taki piecyk będzie idealnym rozwiązaniem.  
Dodał(a): Jakub Rusak/ fot. amazon.com Poniedziałek 07.08.2017