Offline Glass - szklanka antyspołecznościowa

Wymyślono sposób jak wytrącić ludziom smartfony z dłoni podczas towarzyskich spotkań w knajpach. Wszystko jest kwestią odpowiedniej szklanki...
offline glass


Offline Glass to specjalnie zaprojektowana przez agencję reklamową Fischer & Friends szklanka do piwa. Jej wyjątkowość polega na nierównej podstawie naczynia – stopę ścięto o mniej więcej ¾ średnicy. Taka konstrukcja powoduje, że musisz cały czas trzymać swoje piwo w ręku lub podłożyć coś pod nie. Wcięcie zostało dopasowane do grubości większości smartfonów, więc „kompatybilność” telefonu z Offline Glass nie powinna być problemem.

W końcu rozwiążą się problemy krępującej ciszy podczas spotkania, w trakcie której wszyscy powoli zaczynają wyciągać swoje smartfony, udając że mają do załatwienia deal swojego życia. Jednak z drugiej strony telefon może się zamoczyć, jeśli szklanka zacznie „płakać” w miarę ocieplania się browaru lub jeśli szerokim gestem będziesz podnosił lub odstawiał swoje piwko.

Mógłbyś spróbować „oszukać” Offline Glass, trzymając ją cały czas w ręku, ale twórcy antyspołecznościowego naczynia przewidzieli i to – przecież nikt nie lubi ciepłego piwa.

Szklanki Offline Glass wjechały na stoliki baru Salve Jorge w Sao Paulo, w Brazylii. Właściciele lokalu dumnie stwierdzają, że przyczynili się tym do odświeżenia stosunków interpersonalnych między swoimi klientami.


Dodał(a): carlo Środa 19.06.2013