"Odwołaj" wysłane SMS-y

Czy kiedykolwiek żałowaliście, że wysłaliście jakiegoś SMS-a? Z pewnością. Dlatego też powstała aplikacja, która pozwoli usunąć wysłaną wiadomość, zanim odbiorca zdąży ją przeczytać.
privates.jpg

Pewnie nie raz zdarzyło się Wam wysyłać po pijaku o 3 w nocy SMS-y do swojej byłej, w których pisaliście jej jak bardzo za nią tęsknicie. Albo omyłkowo wysłaliście niewybredną propozycję wieczornego seksu do swojej matki, zamiast do swojej dziewczyny. Tak, wszyscy to znamy.

I niestety do tej pory taka sytuacja była nieodwracalna. Nacisnęliście przycisk „wyślij” i koniec, przepadło. Możecie jedynie w pełnym zażenowaniu i z sercem tłukącym w piersi, czekać na nieuchronną odpowiedź. Napisałem jednak, że „do tej pory ta sytuacja była nieodwracalna”. Owszem, bo odkąd powstała pewna aplikacja, już można ją odwrócić.

Tą apką jest Privates, dzięki której można usunąć SMS-y z telefonu odbiorcy, zanim ten zdąży nawet je przeczytać. Więcej, aplikacja usuwa wiadomości z serwerów, które ją przechowują, więc to tak jakby ten niefortunny SMS nigdy nie istniał!Haczyk jest niestety taki, że musicie działać naprawdę szybko. Bowiem usunięcie niechcianej wiadomości jest możliwe tylko w momencie, gdy odbiorca jej jeszcze nie odczytał, tj. nie otworzył jej na swoim telefonie. 

Oprócz tego aplikacja blokuje także możliwość zrobienia screenshota danej wiadomości lub zdjęcia, a więc również zapewnia, że prywatne fotki, ja wiem, np. własnych genitaliów, które ludzie sobie wysyłają, nie trafią do szerszej publiczności.

Aplikacja w tej chwilo dostępna jest tylko na telefony z iOSem, ale niedługo mają się pojawić wersje na Windows Phone i Android.
Dodał(a): Jakub Rusak Środa 27.04.2016