Odszkodowanie dla mafiosa za odsiadkę

Włoskie państwo przegrało z bossem mafii i będzie zmuszone wypłacić mu odszkodowanie. Wszystko dlatego, że ten przez przeniesienie do innego więzienia… musiał przerwać studia .
mafioso.jpg

Niedawno pisaliśmy o tym, że seryjny morderca Anders Breivik wygrał sprawę w sądzie z norweskim wymiarem sprawiedliwości i ma otrzymać odszkodowanie za „nieludzkie traktowanie”. Jednak jeśli myśleliście, że takie rzeczy możliwe są tylko w Norwegii, to niestety byliście w błędzie.

Bowiem Włochy to kolejne państwo, które zostało pozwane przez jednego z tamtejszych seryjnych zabójców i przegrało. Skargę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka złożył Marcello Dell’Anna, boss mafii z Apulii na południu Włoch, który obecnie odsiaduje dożywotni wyrok więzienia za trzy morderstwa.

Mafioso uznał, że jego prawa zostały naruszone, ponieważ w wyniku przeniesienia go do więzienia na Sardynii, nie mógł kontynuować studiów prawniczych, podjętych na uniwersytecie w Pizie.

Przed trzema laty zaskarżył więc decyzję o przeniesieniu i właśnie teraz, pod koniec kwietnia 2016, Trybunał Praw Człowieka, przyznał byłemu mafiosie rację. Państwo włoskie będzie więc zmuszone wypłacić mu odszkodowanie. Niestety jego wysokości nie podano.

Co ciekawe, Dell’Anna w ciągu trzech lat pogodził się ze swoim nowym lokum na Sardynii i przestał wnioskować o przeniesienie i wciąż kontynuuje studia. Mimo wszystko jednak, odszkodowanie dostanie.

ZOBACZ TAKŻE:

Jeśli zastanawialiście się nad rzuceniem pracy, to lepiej się wstrzymajcie.

Opublikowany przez Esquire Polska na 23 kwietnia 2016


Dodał(a): Jakub Rusak Wtorek 26.04.2016