Obi-Wan Kenobi dostanie własny film

Obok Dartha Vadera, Hana Solo i Luka Skywalkera’a Obi-Wan Kenobi to prawdopodobnie jeden z najbardziej ikonicznych bohaterów serii „Gwiezdnych Wojen”. A teraz dostanie on swój własny film.
1f5e8a7e61258e70f49284bde4f1e750.jpg

Gdy parę lat temu myśleliśmy, że seria „Star Wars” na dobre została zamknięta, w ostatnich latach pojawiły się dwa nowe filmy – „Przebudzenie mocy” oraz „Łotr 1. Gwiezdne Wojny – historie”. Teraz natomiast wiemy, że wytwórnia Disneya, odpowiedzialna za produkcję nowych filmów serii, dopiero się rozkręca.

Najlepszym dowodem na to jest fakt, że właśnie ruszyły prace nad kolejnym spin-offem „Gwiezdnych Wojen”, których bohaterem będzie kultowy rycerz Jedi Obi-Wan Kenobi. Na reżysera filmu wybrano już Stephena Daldry’ego („Godziny”, „Billy Elliot”, „Lektor”); nieznana jest natomiast data premiery, jednak prawdopodobnie będzie ona miała miejsce w 2020 roku.

Na razie nie wiadomo także kto wcieli się w rolę samego Kenobiego. Przypomnijmy, że w częściach IV-VI grał go Alec Guinness, natomiast w epizodach I-III – Ewan McGregor. Ten drugi potwierdzał natomiast wielokrotnie, że bardzo chętnie powróciłby do roli mistrza Jedi.

Gwoli przypomnienia: Obi-Wan Kenobi był mistrzem Anakina Skywalkera, który przeszedł na ciemną stronę Mocy i stał się Darthem Vaderem i to właśnie z jego ręki Kenobi zginął w finale IV części. W częściach V i VI pojawiał się zaś jako duch. Nie wiadomo jeszcze, jaką historię Obi-Wana opowie nowy spin-off.


ZOBACZ TEŻ LASKĘ, KTÓRA UWIELBIA GWIEZDNE WOJNY


Dodał(a): Tomek Makowski Piątek 18.08.2017