O ile więcej faceci wydają na podryw

Nie jest niczym odkrywczym, że to faceci wydają więcej kasy na podryw. W końcu to oni z reguły są tą stroną „inicjującą”, podczas gdy kobiety mogą dać się poderwać lub nie. Jednak jak duże są różnice w wydatkach i dlaczego?
iStock-151533422.jpg

Drinki, kolacja, wyjścia do klubu – to główny element każdego podrywu, a przecież każda z tych rzeczy kosztuje. I to niemało. Tym bardziej gdy w tego typu rozrywki inwestuje się regularnie. A faceci zdecydowanie to robią, i to znacznie częściej niż panie. Zbadali to brytyjscy naukowcy, którym wyszło, że mężczyźni rocznie przeznaczają na te cele niemal 1,3 tys. funtów (6,5 tys. złotych) więcej niż kobiety!

Inwestycja długoterminowa
Skąd to wiadomo? Naukowcy dokładnie przepytali 2287 osób obu płci i wyciągnęli wnioski. Czy trzeba tłumaczyć dalej? Wspomniane już alkohol, kolacje, ale też bilety do kina i inne rozrywki – to wszystko kosztuje, a nie jest tajemnicą, że w wielu przypadkach to mężczyźni płacą.

Koszt miesięczny? Też robi wrażenie. Według obliczeń naukowców miesięcznie faceci wydają na podryw jakieś 860 zł więcej niż kobiety. Że jak? No dobra – tyle wydają Brytyjczycy. Większość z nas pewnie trochę mniej, ale i tak boimy się pomyśleć ile.

Lepiej mieć niż nie mieć
Czy niezobowiązujący seks da się kupić? Jak bardzo liczy się twoja osobowość, kiedy poznajesz w barze kobietę? Czy biedak o świetnej powierzchowności i dobrym charakterze ma szanse na zaciągnięcie do łóżka wielu kobiet? Te pytania pozostawimy bez odpowiedzi. W każdym razie pieniądze lepiej mieć. Na wszelki wypadek.

Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. istockphoto.com Poniedziałek 05.11.2018