Nóż na naboje powietrzne

Po wbiciu tego noża w ofiarę należy wcisnąć spust, a dawka sprężonego powietrza rozsadzi ofiarę. Oczywiście to ostrze przeznaczone jest do obrony własnej, bo jednym „strzałem” można wyrządzić nieodwracalne zmiany.
wasp-noz.jpg

Jak mówią twórcy WASP – wybuchowego noża – od II Wojny Światowej wyposażenie żołnierzy zmieniło się diametralnie. Korzystają z nowinek technologicznych aplikowanych w ich broni i wyposażeniu, od karabinów, po buty. Ale jedna z niewielu rzeczy pozostała oporna na postęp – nóż. Dlatego postanowili go zmodyfikować i to znacznie. Jedno pchnięcie ma powalić największe nawet ssaki.

W zamyśle nóż WASP przeznaczony jest dla nurków i służy do obrony. Wbicie go w drapieżnika, np. w rekina i naciśnięcie spustu, wypuści pod jego skórę kulę powietrza, porównywalną do piłki do kosza. Iniekcja odbędzie się pod ciśnieniem 800 psi / 55 atmosfer (porównywalne do nacisku 54 kg/cm2 – to dużo). Pod wodą rozprężone powietrze może rozsadzić nurkowi płuca, jeśli ten zbyt szybko wynurzy się bez ich opróżnienia.

Tak ma działać WASP Injector Knife – ma rozsadzać drapieżnika, nawet największego. Również na lądzie. Choć tu będzie działał trochę inaczej, ale obrażenia również będą powodowane przez rozprężające się powietrze. Ma być zatem świetnym elementem ekwipunku myśliwych.Ale broń kierowana jest również do służb mundurowych jako nóż taktyczny. Na tym patencie mają skorzystać jednostki specjalne, policja, wojsko, ochrona – a w szczególności ta w samolotach, gdyż na ich pokładzie użycie broni palnej grozi katastrofą. Wbicie noża i strzał z powietrza ma nie dać napastnikowi szans na ponowny atak.

Nóż ma w rękojeści pojemnik na naboje ze sprężonym dwutlenkiem węgla. Takie, jakie stosuje się w syfonach czy wiatrówkach. Pomieści nawet opakowanie 24-gramowe. Strumień sprężonego powietrza podawany jest cienkim kanałem w ostrzu. Żeby „przeładować” nóż, należy odkręcić uchwyt i wymienić nabój.

Jeśli już koniecznie chcesz sprawdzić jego działanie, wbij go w kiełbasę albo w kaszankę na najbliższym grillu i tym męskim sposobem podaj koledze. Wciśnij, gdy będzie ją zdejmował zębami.Dodał(a): Jan Rzeźnik Środa 08.04.2015