Nowy wojskowy śmigłowiec wygląda jak UFO

Kosmiczna forma i charakterystyczny kształt przywodzą na myśl latający spodek z filmów o kosmitach. Wewnątrz nie znajdziemy jednak przybyszów z innej planety tylko chińskich żołnierzy.
ufo.JPG

Armia Państwa Środka pokazała prototyp nowego śmigłowca szturmowego. Bez jakiejkolwiek przesady można uznać, że całość wygląda jak połączenie UFO i sprzątającego robota. Eksperymentalny projekt nosi nazwę Super Great White Shark i będzie się wzbijać w powietrze wykorzystując 16-metrowy centralny wirnik.

Oprócz tego maszyna została wyposażona w dwa silniki odrzutowe, dzięki którym „latający spodek” ma osiągać maksymalną prędkość 650 km/h. Super Great White Shark mierzy 7,6 metra długości i 2,8 metra wysokości. Kokpit, w którym mieści się dwóch pilotów, jest umieszczony centralnie.

Chińska prasa poinformowała, że Super Wielki Żarłacz jest połączeniem technologii zastosowanej w amerykańskich i rosyjskich śmigłowcach. Zdaniem państwowego dziennika „Global Times” najnowsza konstrukcja chińskiej armii jest łączy w sobie rozwiązania takich helikopterów jak Ah-64 Apache, CH-53 Stallion, Ka-52 i Mi-26.

Dodał(a): Adam Barabasz / fot. YouTube Środa 16.10.2019