Nowy trojan na Androida może stopić baterię twojego smartfonu

Po sieci krąży nowy wirus na urządzenia z Androidem, który może zaszkodzić twojemu urządzeniu na cztery różne sposoby. Zobacz, jak możesz się przed nim chronić.
171215-jack-of-all-trades-14.png

Nowy wirus na Androida nazywa się Loapi i o jego pojawieniu się poinformowali eksperci z Kaspersky Lab. Ich zdaniem nowe zagrożenie jest bardzo agresywne i może zaszkodzić waszym urządzeniom na cztery różne sposoby:

1. Bombardowanie smartfonu ofiary agresywnymi reklamami, których nie da się wyłączyć.
2. Wykorzystanie smartfonu ofiary do ataku DDoS (atak na system mający na celu zajęcie wszystkich możliwych zasobów pamięci atakowanego systemu).
3. Wykorzystanie smartfonu ofiary do wysyłania SMS-ów Premium.
4. Wykorzystanie smartfonu ofiary do tzw. cryptojackingu. Polega to na użyciu całej mocy obliczeniowej zainfekowanego urządzenia do wykopywania cyfrowej waluty Monero. Intensywny cryptojacking może doprowadzić nawet do zniszczenia baterii smartfonu.

„Złapać” Loapi można zaś za pomocą aż 20 aplikacji, głównie szemranych, związanych z pornosami, które dostępne są poza oficjalnymi sklepami Google (ich lista na zdjęciu poniżej).

171215-jack-of-all-trades-0.jpg

Dlatego proponujemy wam po prostu poruszać się w znanych wam granicach internetu i nie próbować instalować jakichś dziwnych programów, zwłaszcza z filmikami dla dorosłych. Ale o tym chyba dobrze wiecie, prawda?

ZOBACZ TEŻ SEKSOWNĄ GAMERKĘ:Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. kaspersky lab Wtorek 19.12.2017