Nowy najwyższy budynek Europy powstaje w Sankt Petersburgu

Dotychczasowy najwyższy budynek Europy zlokalizowany w Moskwie oficjalnie stracił swój tytuł na rzecz drapacza chmur z Sankt Petersburga. Na szczycie tego drugiego zamontowano już iglicę i tym samym osiągnięto docelową wysokość.
budyn.jpg

Wieża Federacji w Moskwie ma 374 metry wysokości i do tej pory była najwyższą budowlą Europy. Teraz to miano przejmie jednak petersburski wieżowiec Łachta Centr, który, wraz z zamontowaniem na jego dachu iglicy, osiągnął już swoją docelową wysokość, która wynosi 462 metry. Tym samym stał się nowym symbolem Sankt Petersburga oraz całej Europy.


Zakończenie budowy Łachta Centr planowane jest na przełom 2018 i 2019 roku. Oczywiście pod warunkiem, że wszystko pójdzie zgodnie z planem, na co na razie wszystko wskazuje. Oprócz wieżowca planowane są jeszcze trzy dodatkowe obiekty całego kompleksu, które łącznie będą miały powierzchnię 400 tys. metrów kw. Powierzchnię tę zajmie w większości oczywiście nie kto inny, jak firma Gazprom, rosyjski gigant paliwowy.Mimo że Łachta Centr jest już imponującą konstrukcją, to daleko jej do obecnie najwyższego budynku świata, czyli Burdż Chalify, zlokalizowanego w Dubaju 830-metrowego kolosa. 

Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. Instagram Środa 31.01.2018