Nowe zasady izolowania od dziś. Sprawdź zmiany

Polacy w końcu będą mogli zaspokoić swój zew natury. Od 20 kwietnia ponownie można wybrać się na spacer do lasu i nie dostać za to mandatu. Co ważne – w końcu odetchniemy z ulgą, bo po wejściu między drzewa nie będzie trzeba mieć na sobie maseczki.
iStock-1215396604.jpg
Jednym z najbardziej krytykowanych obostrzeń rządu był zakaz wstępu do Lasów Państwowych. Na ten fakt zareagował Janusz Korwin-Mikke. Poseł jest posiadaczem prywatnego lasu, do którego zapraszał spacerowiczów. Za nim poszli inni prywatni właściciele, którzy zaczęli udostępniać swoje tereny osobom najbardziej spragnionym natury.

Rząd w końcu wysłuchał ludu, który jak nigdy wcześniej nie pragnął wybrać się na przechadzkę po lesie. Od 20 kwietnia zakaz wstępu do lasów i parków narodowych w całej Polsce zostaje zniesiony. Przy okazji tej cudownej informacji pojawia się jeszcze bonus – nie będzie w nich obowiązku noszenia maseczki ochronnej.


Taka decyzja została podjęta zgodnie z rekomendacją ministra środowiska Michała Wosia. “Dla bezpieczeństwa w miejscach, gdzie może pojawiać się więcej osób, został zachowany obowiązek zasłaniania twarzy. Na parkingu nosimy więc maseczkę, ale w lesie już tego obowiązku nie ma” – tłumaczył minister.

W pierwszym etapie odmrażania życia społecznego zostały otwarte także parki. Luzowanie nastąpiło też w przypadku sklepów. Od poniedziałku w sklepach do 100 mkw na jedną kasę będzie przypadać czterech klientów, a w sklepach powyżej 100 mkw na każde 15 mkw będzie wpuszczona jedna osoba. W końcu będziemy mogli legalnie przejść się na spacer i w miarę normalnie zrobić zakupy.

Dodał(a): Konrad Siwik / fot. istock Poniedziałek 20.04.2020