Nowe Monopoly. Najdłuższa rozgrywka w historii

Kiedy myślisz, że gra w Monopol może trwać w nieskończoność, twórcy planszówki mówią – potrzymaj mi piwo. I prezentują wydłużoną wersję gry.
monopoly.jpg

Co jakiś czas pojawia się nowa wersja kultowej planszówki. Było już wydanie dla milenialsów i takie, w którym kobiety zarabiają więcej od mężczyzn. Nowa odsłona gry została wyposażona w wydłużoną planszę, co sprawia, że rozgrywka może trwać naprawdę w nieskończoność.

Tradycyjna plansza została zmodyfikowana w ten sposób, że w wolną przestrzeń na środku wpisano dodatkowe pola, co wiąże się z możliwością zakupu większej ilości nieruchomości. Zmieniono też regułę określającą koniec gry – w tradycyjnej wersji rozgrywka miała swój kres w momencie ogłoszenia bankructwa graczy, teraz trwa aż do momentu nabycia wszystkich nieruchomości przez jedną osobę.

Najdłuższe „Monopoly” wzbudziło skrajne emocje. Co tu dużo ukrywać – jest świetną rozrywką dla dzieci, jednak bywa udręką dla ich rodziców, którzy są zmuszeni godzinami przesiadywać nad planszą rozliczając transakcje za fikcyjne domki. 

Choć za żelazną kurtyną popularniejsza była analogiczna gra „Eurobiznes”, to „Monopoly” cieszy się niesłabnąca popularnością od wielu lat i słynie z okazjonalnych wydań produkowanych na licencji – jak np. „Milionerzy”, „Przyjaciele” i „Gra o tron”. Najdłuższa znana w historii partia „Monopoly”  trwała 70 dni. ZOBACZ TAKŻE: LEAGUE OF LEGENDS I LUKSUSOWA MARKA PODJĘŁY WSPÓŁPRACĘ
Dodał(a): Adam Barabasz / fot. Hasbro Poniedziałek 02.12.2019