Nosisz brodę? Łatwiej dopadnie cię koronawirus

Do tej pory było tak, że to kobiety dzierżyły palmę pierwszeństwa w kategorii „ofiary mody”. Wraz z rozwojem epidemii koronawirusa okazuje się, że moda na brody również może być zabójcza.

iStock-1158640190.jpg


Takiego zdania są Amerykańskie Centra Kontroli i Prewencji Chorób. Według ekspertów włosy na twarzy mogą negatywnie wpływać na działanie maseczek ochronnych. Powstała nawet specjalna grafika prezentująca rodzaje brody, które nie są potencjalnym niebezpieczeństwem. Wynika z niej, że zdecydowanie lepszym dla zdrowia wyborem są wąsy, a to oznacza, że w Polsce możemy czuć się naprawdę bezpiecznie.

Jednostka, która wydała komunikat to rządowa organizacja Stanów Zjednoczonych, której celem jest zapobieganie, zwalczanie i monitoring chorób, ze szczególnym uwzględnieniem zakaźnych. Oprócz realnego zagrożenia płynącego z zarażeniem koronawirusem, świat regularnie obiegają wiadomości o kuriozalnych przypadkach paniki, czego najlepszym przykładem jest olbrzymi spadek sprzedaży piwa Corona. Po drugiej stronie barykady stoją ludzie, którzy w obliczu katastrofy próbują się zbić niezły interes np. sprzedając maski ochronne w absurdalnych cenach.

Od czasu pierwszych doniesień o wirusie z Wuhan, z powodu zapalenia płuc wywołanym przez nowy rodzaj wirusa zmarło 2763 osób.

ZOBACZ GALERIĘ: TAK MIESZKA JEFF BEZOS. DOM JEST TAK DUŻY, ŻE MA WŁASNĄ STACJĘ BENZYNOWĄ
Dodał(a): Adam Barabasz / fot. iStock Piątek 28.02.2020