Norwegia walczy o rekonstrukcję penisa

Nie wiadomo kto zniszczył słynnego "penisa trolla", ale aktywiści zbierają pieniądze, aby członek ponownie dumnie stanął na swoim miejscu.


Jedną z największych atrakcji turystycznych miasteczka Eigersund w południowej Norwegii jest skała swoim wyglądem przypominająca męskie przyrodzenie, czyli tak zwany penis trolla”. A raczej była, bo 24 czerwca 2017 roku zauważono, że blok kamienny został zniszczony przez niezidentyfikowanych sprawców.

Według dostępnych danych skała pękła pod wpływem dziur, które ktoś wywiercił w regularnych odstępach. Spowodowały one osłabienie bryły i w efekcie erozję. Jest jednak szansa na poradzenie sobie z zaistniałą sytuacją. Aktywiści i przywiązani do lokalnej atrakcji mieszkańcy miasteczka rozpoczęli kampanię crowdfundingową. Zebrano już ponad 160 tys. norweskich koron, czyli jakieś 80 tys. złotych.

Według specjalistów potrzeba jedynie godziny, aby naprawić „penisa trolla”. Przy pomocy śmigłowców należy wywiercić nowe podpory, umocować je odpowiednio i postawić skałę na dawnym miejscu. Tylko tyle wystarczy, aby słynny norweski członek ponownie stanął.

ZOBACZ GALERIĘ ŚNIEŻYNKI Z NORWEGII
Dodał(a): Paweł Zieleń Wtorek 27.06.2017