Nonna Marijuana – prawdziwa babcia gandzia

Na obiedzie u tej babci na pewno wzięlibyście kolejną dokładkę. I kolejną. I kolejną. I wszystkie następne, które by wam zaproponowała. Nonna Marijuana jest bowiem kucharką, która gotuje potrawy na bazie marihuany.
Opublikowany przez Nonna Marijuana na 23 marca 2015


Z pozoru Nonna Marijuana przypomina najzwyklejszą kochaną babcię. Ma 91 lat, siwe, kręcone włosy, nosi okulary w drucianych oprawkach, golfy i kuchenne fartuszki. Poza tym umie wyśmienicie gotować i pewnie nie wypuszcza swoich wnuków z domu, dopóki nie wezmą 73-ciej dokładki obiadu i nie zjedzą przynajmniej 14 kawałków ciasta na deser.

Tu jednak podobieństwa do zwykłych babć się kończą, bo gwarantujemy wam, że gdybyście wpadli do Nonny na obiad, to spałaszowalibyście wszystkie 73 dokładki i poprosili o 74. A to dlatego, że podczas gdy zwykłe babcie w ogródku hodują ziółka typu bazylia i mięta, i dodają je do potraw, ta babcia w swoim ogródku ma całą plantację marihuany i to właśnie na jej bazie gotuje wszystkie swoje dania.

Menu Nonny Marijuany składa się głównie z klasycznych włoskich potraw typu gnocchi, ravioli czy makarony, jednak w swoim repertuarze posiada także ciasta, czy nawet masło. Oczywiście wszystko z dodatkiem „maryśki” zerwanej z prywatnej plantacji przed domem Nonny w Kalifornii.Jednak babcia gandzia nie gotuje swoich potraw dlatego, że lubi smak marihuany. Robi to dla ludzi cierpiących na różne choroby (stwardnienie rozsiane, nowotwory etc.), którym takie „ziołowe” dania przynoszą ulgę w bólu lub łagodzą objawy dolegliwości. Sama zresztą nie pali, a wspomnianej uprawy dogląda jej córka.

Ciekawi jesteśmy tylko, jak smakują specjały babci Nonny. Muszą być całkiem smaczne.


ZOBACZ TEŻ RZEŹBY TWORZONE Z JOINTÓW

Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. facebook.com/Nonna-Marijuana-918611128189668/ Wtorek 29.08.2017