Nokia Fit – telefon na palcu

Nowy projekt może zrewolucjonizować rynek telefonów komórkowych. Chociaż patrząc na zdjęcia Nokii Fit, zastanawiamy się, czy to nadal można nazwać telefonem komórkowym.
nokiafit1.jpg

Za futurystycznym projektem Nokia Fit stoi designer Issam Trabelsi. Choć określenie „futurystyczny” niekoniecznie musi do tego telefonu pasować. Przy ciągłej miniaturyzacji gadżetów elektronicznych, akurat ta wizja mogłaby być spełniona już w chwili obecnej.

Nokia Fit to telefon zakładany na palec u dłoni. Zrobiony jest z elastycznej gumy i silikonu, co umożliwia jego dopasowanie się do każdej dłoni. Cała obudowa będzie wodoszczelna, więc nie trzeba będzie ściągać urządzenia do mycia rąk (choć to indywidualna kwestia higieny).

nokiafit2.jpg
Dzwonienie, odbieranie, a także wysyłanie i odbieranie wiadomości tekstowych ma być obsługiwane głosowo. Czyli albo wydajesz komendy i dyktujesz treści, albo otrzymujesz powiadomienia i słuchasz SMSów. Powiadomienia o połączeniach i wiadomościach przychodzących komunikowane będą wibracjami. Głośnik i mikrofon mają być wbudowane od spodu.

Zastanawiające jest tylko czy do kodeksu wykroczeń drogowych nie trafi wkrótce przewinienie polegające na drapaniu się za uszkiem, bo tak wyglądać będzie obsługa Nokii Fit.
Dodał(a): hajtek Środa 26.03.2014