Nokia 8: wielki powrót legendy

Patrząc na szczegółową specyfikację nowego smartfonu Nokii, aż chciałoby się wstać i krzyknąć: „wreszcie!”. Bo wreszcie fiński producent pokazał na co go naprawdę stać i zamiast parać się średniactwem, w końcu wrócił do korzeni marki. Do korzeni oznaczających wysoką jakość.

Nie wiemy jak wy, ale my już dawno spisaliśmy Nokię na straty i porzuciliśmy wszelką nadzieję, że jeszcze kiedykolwiek coś będzie z tej marki. Zwłaszcza, gdy firma postanowiła odświeżyć legendarną Nokię 3310 i wypuściła na rynek telefon, który ani nie sprawiał, że łezka sentymentu kręciła się w kąciku oka, ani nie był w żaden sposób odkrywczy. Bo był po prostu gniotem.

Na szczęście właściciele fińskiej firmy postanowili porzucić ścieżkę nostalgicznej tęsknoty za przeszłością i zaczęli patrzeć w przyszłość. Dzięki temu powstała Nokia 8, czyli smartfon naprawdę godny, by nosić nazwę Nokia.Zacznijmy od bebechów. „Ósemka” będzie pracować na Snapdragonie 835, czyli na jednym z najmocniejszych obecnie procesorów. Dodatkowo będzie wyposażona w 4GB pamięci RAM i 64GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia jej za pomocą karty microSD. Ekran o przekątnej 5,3 cala zabezpieczony będzie szkłem Gorilla Glass 5 i ma być jednym z najjaśniejszych dostępnych na rynku. Poza tym smartfon ma mieć pojemny akumulator (3090 mAh), możliwość szybkiego ładowania, czytnik linii papilarnych i, co nie jest takie oczywiste, gniazdo słuchawkowe.

Najlepsze jednak dopiero przed nami. Nokia powróciła do współpracy z firmą Zeiss, dzięki czemu nowy smartfon będzie posiadał w sumie trzy obiektywy tego producenta. Dwa z tyłu o rozdzielczości 13 Mpix i jeden z przodu – również 13-megapikselowy. Ciekawie zapowie się jednak funkcjonalność tych aparatów. „Ósemka” jako pierwszy smartfon będzie posiadał możliwość łączenia obrazów oraz jednoczesnego robienia zdjęć z przedniego i tylnego aparatu.Na papierze nowa Nokia może naprawdę mocno namieszać na rynku smartfonów. Dlatego z niecierpliwością czekamy na jej premierę, a ta w Polsce już we wrześniu. Smartfon będzie dostępny w cenie 2600 zł.


Dodał(a): Jakub Rusak/ fot. Nokia Czwartek 17.08.2017