"Noc oczyszczenia" – mocne kino!

A gdyby tak przez jedną noc można było robić wszystko bezkarnie? Morderstwa, kradzieże, demolka, bzykanie na lewo i prawo! Chyba każdemu przeszła przez myśl taka wizja.
noc oczyszczenia zwiastun


Nie z wynaturzenia, a z chęci dania upustu swoim nerwom i frustracji. Bardzo wyraziście zobrazowali takie pragnienia twórcy filmu „Noc oczyszczenia”. Przedstawiają Amerykę, w której raz do roku, przez 12 godzin, każde przestępstwo jest dopuszczalne. Żadne służby nie zareagują na twoje wołanie o pomoc. Ba, być może wewnątrz ich struktur odbywa się wzajemna rzeź! Możesz wyjść na ulicę, by wymierzyć sprawiedliwość po swojemu lub, ot tak sobie, zlikwidować kogoś, kto krzywo na ciebie spojrzał. Jednak miej oczy dookoła głowy – łowca może okazać się jednocześnie ofiarą!

noc oczyszczenia zwiastun

Najbezpieczniejsze wydaje się zabarykadowanie w domu, który musi być niedostępny dla otoczenia niczym twierdza z pięcioma fosami. Jednak czy to wystarczy? Wzorowa amerykańska rodzina wyszła właśnie z takiego założenia. Jednak odruch serca córki głównych bohaterów, czyli pomoc uciekinierowi, sprowadza na ich posiadłość gniew tłumu, który żąda wydania zbiega. Okazuje się, że nawet najtrwalsze mury mogą być nieszczelne, a własny dom może okazać się śmiertelną pułapką.„The Purge”

Gatunek:
Science-Fiction, Thriller

Czas trwania:
85 min

Polska premiera:
7 czerwca 2013.

Scenariusz i reżyseria:
James DeMonaco

Obsada:
Ethan Hawke - James Sandin
Lena Headey - Mary Sandin
Max Burkholder - Charlie Sandin
Tony Oller - Henry
Adelaide Kane - Zoey
Edwin Hodge - Nieznajomy
Rhys Wakefield - Uprzejmy nieznajomy
Tom Yi - Pan CaliDodał(a): gianni Środa 05.06.2013