Nike TO zrobiło! Samozawiązujące się buty!

Parę miesięcy później, niż to zapowiedział kultowy „Powrót do przyszłości” – ale stało się naprawdę. Firma Nike zaprezentowała buty HyperAdapt 1.0 – z samozawiązującymi się sznurówkami.

FY16_INNO_SNOWCAP_v2_HERO_RT_NoEarl_V1_hd_1600.jpg

Kiedy w październiku 2015 roku Marty McFly przybył w przyszłość w kultowym DeLoreanie DMC–12, musiał się lekko wkurwić. WTF?! A gdzie są latające deskorolki? A gdzie samozawiązujące się buty?!

Faktycznie, pokazana w „Powrocie do przyszłości 2” – kultowym filmie z lat 80. XX wieku – wizja przyszłości, czyli naszych współczesnych czasów, nieco odbiegała od obecnej rzeczywistości. Przede wszystkim właśnie zabrakło dwóch fenomenalnych wynalazków, o których od 30 lat marzyli nastolatkowie na całym świecie.

Prace nad latającą deskorolką jeszcze trwają.

Ale marzenie o prawdziwych, seryjnych, powszechnie dostępnych butach z samozawiązującymi się sznurówkami właśnie się spełniło!

Firma Nike właśnie oficjalnie zaprezentowała buty HyperAdapt 1.0. Z wyglądu trochę się różną od kultowych filmowych Nike Mag – ale działają tak samo. Buty HyperAdapt 1.0 wyposażone są w system Electro Adaptive Reactive Lacing (E.A.R.L.) zastępujący tradycyjne sznurówki. System działa w ten sposób, że po włożeniu nogi do buta pięta uderza w sensor, który automatycznie zaciska but wokół stopy. Sznurówki możesz dodatkowo docisnąć lub poluzować z pomocą dwóch guzików z boku nowego Nike'a.

Tak to wygląda na filmiku, którego nie powstydziłby się Hitchcock:

But Nike HyperAdapt 1.0 ma być dostępny w powszechnej sprzedaży w wakacje 2016 roku – początkowo tylko dla członków klubu Nike+, ale jesteśmy pewni, że potem trafi do wszystkich sklepów. Cena tego cuda nie jest jeszcze znana.

JAKIE WYNALAZKI Z "POWROTU DO PRZYSZŁOŚCI" STAŁY SIĘ RZECZYWISTOŚCIĄ, A JAKIE JESZCZE NIE? – CZYTAJ TUTAJDodał(a): Mateusz Zieliński / fot. mat. prasowe Czwartek 17.03.2016