Samowiążące się buty Nike trafią do sprzedaży!

Już od jakiegoś czasu było głośno o tym, że Nike stworzyło samozawiązujące się buty rodem z filmu „Powrót do przyszłości”, ale nie wiadomo było czy te niesamowite kiksy trafią kiedykolwiek na sklepowe półki. Teraz już wiemy. Trafią.
fy16-inno-snowcap-v2-hero-rt-noearl-v1-hd-1600-ca72c82a9f618d94e4c7c9ec028679e8_f7b8e5.jpg

Gdyby Marty McFly postanowił naprawdę wsiąść w swojego DeLoreana DMC-12 i zjawić się w naszych czasach i przy okazji nie załamać się, że nie mamy jeszcze latających deskorolek i samozawiązujących się butów, to sugerowalibyśmy mu nieco przeprogramować swój wehikuł tak, by przybył na końcu roku 2016, a nie tak jak było pierwotnie w filmie, w roku 2015. Wtedy jego rozczarowanie będzie tylko połowiczne.

Wszystko dlatego, że 28 listopada 2016 na półki wybranych amerykańskich sklepów z obuwiem sportowym mają trafić buty Nike HyperAdapt 1.0 z samozawiązującymi się sznurówkami. Wiecie, te, na punkcie których świat oszalał w marcu tego roku, a nikt za bardzo nie potrafił powiedzieć, czy w ogóle trafią do powszechnej sprzedaży.


Teraz wiemy, że trafią na pewno, jednak z pewnością będą także towarem iście elitarnym i nie każdy sneakerhead będzie mógł je nabyć. Jak już wspomnieliśmy, te konkretne „najcze” trafią tylko do wybranych sklepów w Ameryce i na pewno nie będą dostępne na całym świecie. Żeby zaś je ewentualnie zakupić, trzeba będzie umówić się na specjalne spotkanie.Cena butów nie jest niestety znana, tak samo jak nie wiadomo na czym miałoby polegać owo spotkanie. Może trzeba będzie przedstawić swoje CV i list motywacyjny zarządowi Nike? Trudno to stwierdzić. Zapewne jednak szał będzie ogromny i tysiące napalonych dzieciaków będzie się ustawiało pod sklepami już miesiąc wcześniej, byleby tylko móc kupić swoje wymarzone kiksy.

Zastanawiamy się tylko nad jednym: czy jeśli ktoś zdoła je już kupić, to w ogóle odważy się je kiedykolwiek założyć?
Dodał(a): Jakub Rusak/ fot. Nike Czwartek 22.09.2016