Niezwykłe przejście dla pieszych

Bezpieczeństwo pieszych to paląca kwestia nie tylko w Polsce. Kanadyjskie Państwowe Towarzystwo Ubezpieczeniowe postanowiło zainwestować w prewencję i zainstalowało niezwykłe przejście dla pieszych.
pasaagepieton.JPG

Wyjątkowa zebra została zainstalowana w Montrealu w ramach akcji „Bezpieczeństwo pieszych 2019”. Przy takim rozwiązaniu „leżący policjant” to pikuś. Specjalny mechanizm sprawia, że jeśli nadjeżdżający samochód się nie zatrzyma to żółte pasy, które wydają się być namalowane na asfalcie unoszą się nagle do góry. 

Cała konstrukcja nie tylko blokuje przejazd i umożliwia swobodne przedostanie się na druga stronę jezdni, ale również za pomocą napisu „To przejście chroni pieszych. Proszę się zatrzymać.” przypomina kierowcom o zasadach pierwszeństwa.


Oprócz tego integralną częścią kampanii są filmiki instruktażowe opublikowane przez  Société de L'assurance Automobile du Québec, w których dwóch bohaterów – Pi i Ton (le piéton po francusku oznacza pieszego) udzielają wskazówek na temat bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym.

Organizacja, która jest pomysłodawcą akcji jest nie tylko państwowym ubezpieczycielem, ale również organem odpowiedzialnym za wydawanie dokumentów takich jak prawo jazdy i dowody rejestracyjne.

W Polsce w 2018 roku na ponad 30 tys wypadków drogowych 2 119 zostało miało miejsce z winy niezmotoryzowanych uczestników ruchu.

ZOBACZ TAKŻE: NOWE PRAWO DROGOWE. BĘDĄ KONTROWERSYJNE MANDATY


Dodał(a): Adam Barabasz / fot. Facebook Środa 06.11.2019