Niesamowity timelapse Ziemi

Kolejny zapierający dech w piersiach timelapse z 750 000 zdjęć do dyspozycji
zdjęcia z kosmosu


Tym razem za robotę wziął się fotograf Bruce W. Berry. Z tym że nie jest on astronautą, a praca, którą wykonał, to zespolenie zdjęć, poprawienie ich jakości, zmontowanie filmów i połączenie wszystkiego w całość. Mógł przebierać w 750 tysiącach zdjęć i filmów zrobionych przez załogi Międzynarodowej Stacji Kosmicznej na przestrzeni ponad 40 lat. Efekt jest oszałamiający i przypomina kolejny epizod Gwiezdnych Wojen.

Aparaty i kamery użyte do zrobienia zdjęć i filmów: Hasselblad, Linhof, Maurer, Ansco Autoset, Rolleiflex, Skylab S190A, Skylab S190B, Sony HDW-700 HD TV, Kodak DCS460, Nikon D1, Nikon D2Xs, Nikon D3, Nikon D3X, Nikon D3S, Canon Digital IXUS 700.

Sztuczny satelita Ziemi okrąża nasz glob w około 90 minut. W pierwszych ujęciach widzimy erupcję wulkanu Sarychev z 2009 roku, huragan Irene z 2011 roku, Wielkie Równiny, zorzę polarną (zielone smugi), by później podziwiać świat za dnia oraz jak kładzie się spać. Choć gdzieniegdzie cierpi na bezsenność. Film świetnie obrazuje rozległość oceanów, ale i bez skrupułów pokazuje nam jak bardzo mali jesteśmy. Zestrojone ze świetną muzyką ogląda się bez mrugnięcia do samego końca – szkoda by było przegapić choćby sekundę tego wielkiego dzieła.


Dodał(a): gianni Poniedziałek 08.04.2013