Nie żyje Andrzej Gmitruk – słynny trener bokserski

Jeden z najwybitniejszych polskich trenerów bokserskich zginął tragicznie w pożarze w nocy z 19 na 20 listopada 2018. Miał 67 lat.
gura_010217_382.jpg

Informację o śmierci Andrzeja Gmitruka jako pierwszy opublikował na swoim Twitterze kibic bokserski Karol Mielcarek. Później informację tę potwierdziła jednostka OSP Długa Kościelna pod Sulejówkiem. Tamtejsza straż pożarna musiała interweniować o 4 nad ranem, gdy w jednym z domów wybuchł pożar.

Screenshot_2018-11-20 Karol Mielcarek na Twitterze Dziś w nocy zginął Andrzej Gmitruk, najsłynniejszy trener boksu w Polsce[...].png

- Dzisiejszego poranka tj. 20 listopada doszło do tragicznego zdarzenia w Hipolitowie. O godzinie 4:00 nasza jednostka została zadysponowana do pożaru domu jednorodzinnego. W wyniku zdarzenia śmierć poniósł jeden z najlepszych trenerów kadry bokserskiej. Ochotnicza Straż Pożarna w Długiej Kościelnej składa najszczersze kondolencje rodzinnie i bliskim – czytamy na Facebooku OSP Długa Kościelna.Gdy strażacy przyjechali na miejsce Andrzej Gmitruk już nie żył, prawdopodobna przyczyna jego śmierci to zaczadzenie.

Trener Andrzej Gmitruk zginął w wieku 67 lat. W swojej karierze wychował właściwie wszystkich znaczących polskich bokserów m.in. Tomasza Adamka i Andrzeja Gołotę, w ostatnim czasie prowadził także Artura Szpilkę w wygranej walce z Mariuszem Wachem. Miał żonę i córkę.

Dodał(a): CKM/ fot. Rafał Guz/FORUM Wtorek 20.11.2018