„Nie wolno nam o tym zapomnieć” – Mike Tyson w spocie kampanii o powstaniu warszawskim

Kolejna rocznica wybuchu powstania warszawskiego zbliża się wielkimi krokami. Z tej okazji w serwisie YouTube pojawił się film z Mike’iem Tysonem, w którym były bokser opowiada o tym jednym z najtragiczniejszych wydarzeń w historii Polski.
tyson.jpg

- 74 lata temu, 1 sierpnia 1944 roku, w obliczu zła, miał miejsce jeden z najodważniejszych czynów w dziejach ludzkości. Polska armia podziemna […] powstała, aby walczyć z okupującym Polskę brutalnym reżimem nazistowskich Niemiec – tak zaczyna się film o powstaniu warszawskim z udziałem Mike’a Tysona.

Materiał powstał z inicjatywy firmy Food Care produkującej m.in. napój energetyczny Black, którego twarzą jest właśnie Tyson. W nieco ponad minutowym filmie bokser opowiada o ofiarach II wojny światowej, heroicznej walce powstańców i o szacunku, jakim ich darzy. Choć tak naprawdę trudno nazwać to opowieścią, bo Tyson dość sztywno odczytuje słowa z promptera, nie patrząc nawet w obiektyw kamery (i kilka razy zacina się podczas czytania).

Prezes Rady Nadzorczej FoodCare Wiesław Włodarski twierdzi, że Tyson z radością wziął udział w projekcie i ponoć nawet sam częściowo redagował tekst do filmu. Trochę nam się to gryzie z tym niezbyt przekonującym dukaniem, ale niech będzie, że wierzymy Włodarskiemu. Bo w końcu tak czy siak to bardzo fajnie ze strony Tysona, że zdecydował się oddać publicznie hołd powstańcom warszawskim i przybliżyć światu bohaterstwo Polaków z sierpnia 1944 roku.

Cały materiał z Mike’iem Tysonem możecie zobaczyć poniżej.Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. screen YouTube Poniedziałek 30.07.2018