Nie tylko Bond – 3 filmy z Danielem Craigiem, które powinieneś obejrzeć

Daniel Craig kończy dziś pięćdziesiąt lat. Z tego powodu postanowiliśmy przyjrzeć się jego dokonaniom i zaproponować wam trzy ciekawe filmy, w których zagrał ostatni jak dotąd agent 007. Oczywiście „bondów” nie bierzemy pod uwagę.

craig.jpg

Ogromnej większości widzów Daniel Craig kojarzy się wyłącznie z Bondem. I chociaż trudno się temu dziwić, bo każdemu filmowi z tej serii pomaga ogromna machina marketingowa, to warto pamiętać, że aktorska kariera Craiga nie zaczyna się i nie kończy na pracy dla MI-6.

Przekładaniec

Zapewne wielu z was doskonale kojarzy gangsterskie komedie sensacyjne Guya Ritchiego – „Porachunki” i „Przekręt” są filmami na tyle ciekawymi i charakterystycznymi, że zdobyły uznanie sporego grona widzów (zwłaszcza drugi z nich). „Przekładaniec” również miał być wyreżyserowany przez Ritchiego, jednak odszedł od projektu na rzecz innych zobowiązań. Film został przejęty przez Matthew Vaugna, który później zasłynął między innymi „Kick-Assem” i dwoma „Kingsmenami”. „Przekładaniec” jest filmem nieco zapomnianym, jednak zdecydowanie warto go nadrobić – to solidne kino sensacyjne w brytyjskim wydaniu, którym Craig potwierdził, że jest w stanie udźwignąć ciężar głównej roli.

Monachium

Film Spielberga opowiada prawdziwą historię. W 1972 roku na igrzyskach olimpijskich w Monachium izraelscy sportowcy zostają zamordowani przez palestyńskich terrorystów z Czarnego Września. Mossad organizuje grupę mającą odnaleźć i zlikwidować sprawców tragedii. Craig występuje tu u boku kilku świetnych i charakterystycznych aktorów – między innymi Geoffreya Rusha, Ciarana Hindsa i Erica Bany. 

Dziewczyna z tatuażem

Słynna powieść Stiega Larssona doczekała się dwóch dobrych ekranizacji. I chociaż film w reżyserii Nielsa Ardena Opleva jest chyba nieco lepszy od tego zrealizowanego przez Davida Finchera, to Mikael Blomkvist Craiga jest chyba lepszy od tego, którego wykreował Michael Nyqvist.


Dodał(a): Piotr Majewski / fot. matpras Piątek 02.03.2018

Komentarze

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Komentarze (0)