Netflix wyprodukuje film o Breiviku

Już niedługo rozpoczną się zdjęcia do filmu o największej masakrze w dziejach Norwegii w trakcie pokoju, której dokonał Anders Breivik. Film wyprodukuje amerykański Netflix.
DH5stepWAAAIJ-N.jpg large.jpg

Trzeba przyznać, że zamachy i katastrofy – czy oparte na faktach, czy fikcyjne – to bardzo nośne tematy na film. Powstało przecież wiele produkcji o 11 września, czy o atakach na prezydentów USA. Tym razem Amerykanie postanowili jednak zająć się jedną z największych tragedii w dziejach współczesnej Norwegii.

Mowa oczywiście o masakrze na wyspie Utøya, dokonanej przez norweskiego ekstremistę Andersa Breivika, który 22 lipca 2011 roku zabił 77 osób. Jesienią 2017 roku mają ruszyć zdjęcia do filmu opowiadającego o tej tragedii. Budżet wynosi 20 milionów dolarów, a produkcją zajmie się sam Netflix.

Za reżyserię i współtworzenie scenariusza będzie odpowiadał zaś Paul Greengrass, czyli m.in. twórca serii o kultowym szpiegu Jasonie Bourne’ie. Przy pisaniu scenariusza ma pomóc także Asne Seierstad, norweska dziennikarka, autorka książki o Breiviku.

Można więc się spodziewać, że nie dość, że będzie to film rzetelnie opowiadający historię zamachu na wyspie, to dodatkowo nie będzie on pozbawiony pewnych smaczków z prawdziwego kina akcji. Czekamy z niecierpliwością.
Dodał(a): Jakub Rusak/ fot. twitter.com/mojanorwegia Środa 23.08.2017