Neknomination - śmiertelna gra

Od kilku dni media całego świata opisują nieznaną dotąd nikomu "grę internetową", którą w mgnieniu oka zaczęło się interesować coraz więcej młodych ludzi. Nie daj się do niej wciągnąć!
picie.jpg

Swoją nazwę wzięła od słów - "to neck a drink", które oznaczają wypicie "duszkiem" dużej ilości alkoholu. Zasady gry są śmiertelnie proste i niebezpieczne. Gracz nagrywa filmik, na którym wypija sporą ilość alkoholu w jak najkrótszym czasie. Następnie nagranie wrzuca do Sieci i „mianuje” osobę, która ma "wyczyn" pobić.

Osoba, która podejmuje wezwanie, mianuje kolejną i tak gra bardzo niebezpiecznie zatacza coraz większe kręgi. Pochodzący z Australii "viral" z miejsca stał się popularny w internecie wśród osób bez wyobraźni... A że takich nie brakuje, sieciowe pijaństwo zyskuje na popularności. 

Niestety, gra w nią coraz większa ilość młodych, nieświadomych skutków picia dużych ilości alkoholu w krótkim czasie osób. Dwie już nigdy nie zagrają… Zapiły się na śmierć. W Dublinie znaleziono ciało 22-letniego Rossa Cummingsa i 19-letniego Johnego Byrne. Pierwszy z nich pobił rekord kolegi... Drugi pod wpływem wypitego w grze alkoholu utopił się w rzece.

Przestrzegamy: jeżeli ktoś kiedyś zaprosi Cię do tej "gry" - nie zgrywaj kozaka i przerwij krąg takiej "zabawy"!Dodał(a): Johny B. Środa 05.02.2014