Nawet 2,5 tys. zł dodatku miesięczne dla policjantów. Jest jeden warunek

Zasłużeni mundurowi już niebawem będą mogli liczyć na konkretny dodatek do wypłaty. Policjanci, którzy zdecydują się pozostać w służbie mimo nabycia prawa do przejścia na emeryturę, dostaną od 1500 złotych do 2500 złotych brutto miesięcznie.
hajz.jpg
Policjanci w ostatnim czasie nie mieli łatwo. Musieli sprostać wielu wyzwaniom czyhającym na nich z każdej strony. Najpierw pilnowali niesfornych obywateli, którzy nie stosowali się do obostrzeń i opuszczali kwarantannę. Później zmierzyli się z przedsiębiorcami, którzy najzwyczajniej walczyli o swoje. Ostatecznie osadzali w aresztach osoby LGBT, których z niewiadomych przyczyn boi się co najmniej połowa Polaków.

Teraz rząd zdecydował, że sowicie wynagrodzi im ten trud. Odpowiednie poprawki w ustawie uchwalił parlament i czekają już tylko na podpis prezydenta – podaje TVN24. Na dodatek motywujący w wysokości 1,5 tys. zł będą mogli liczyć funkcjonariusze policji (a także straży pożarnej i straży granicznej), którzy pozostaną w służbie mimo nabycia prawa do emerytury po 25 latach pracy.

Jeszcze więcej, bo 2,5 tys. zł dodatku miesięcznie, dostaną mundurowi, którzy służą od 28 lat i 6 miesięcy i mają już pełną wysługę emerytalną. “To się musi opłacać budżetowi państwa. Funkcjonariusze będą dalej pracować dla państwa, a nie tylko pobierać emerytury. Można wręcz powiedzieć, że to oszczędność dla budżetu” – powiedział redakcji przedstawiciel Komendy Głównej Policji. “Chcemy także, by doświadczonym policjantom opłaciło się zostawać w służbie, bo ktoś młodych musi uczyć rzemiosła” – dodał.

Warto wspomnieć, że policjanci w przeciwieństwie do przedsiębiorców nie mogą strajkować. Zabrania im tego prawo. W końcu kto wtedy stłumiłby zamieszki. Jednak mimo zakazu niebiescy dwa lata temu masowo poszli na zwolnienia lekarskie. Kulminacyjnym punktem protestu była największa w historii demonstracja, która przeraziła całe MSWiA. Wtedy mundurowym udało się ugrać dodatkowy 1 tys. zł do wypłaty, a władze obiecały, że sukcesywnie będą realizować ich postulaty.


Dodał(a): Konrad Siwik / fot. Środa 19.08.2020