Naukowcy zapłacą ci za leżenie

Chciałeś kiedyś, aby ktoś płacił ci za leżenie? Niewychodzenie z łóżka może być twoją pełnoetatową pracą przez dwa miesiące. Francuscy naukowcy zapłacą ci za to niecałe 70000 złotych.
1.jpg

W SKRÓCIE:

Francuzi szukają 24 zdrowych i wysportowanych mężczyzn, aby ci przez dwa miesiące leżeli w łóżku. Ich ciała mają znajdować się w niezmiennej pozycji przez 60 dni. W ten sposób naukowcy chcą sprawdzić wpływ mikrograwitacji i pozornej nieważkości na człowieka. Płacą równowartość 67633 złotych.

PEŁNA WERSJA:
Francuscy naukowcy poszukują 24 osób, którzy zgodzą się przez dwa miesiące nie wychodzić z łóżka. Oczywiście tak ciężka praca wymaga odpowiednich zarobków. Institute for Space Medicine and Physiology zapłaci wszystkim zakwalifikowanym 16000 Euro, czyli jakieś 67633 złotych. Wymagane jest coś więcej, niż sam entuzjazm i miłość do leżenia.

24 wybranych szczęśliwców będzie musiało przez 60 dni leżeć na plecach, z głową przechyloną pod kątem nie większym niż sześć stopni, aby można było zbadać wpływ mikrograwitacji i stanu pozornej nieważkości. Żeby aplikować należy być wysportowanym mężczyzną w wieku pomiędzy 20 a 45 rokiem życia, który nie posiada żadnych alergii i nie pali. A więc marzenia większej części naszej redakcji, właśnie legły w gruzach.
2.jpg
Dwa tygodnie przed rozpoczęciem leżenia, kandydat zostanie poddany najróżniejszym testom i pomiarom. Po całym eksperymencie przeprowadzone będą kolejne badania, mające pozwolić poznać wpływ niestawiania nogi na podłożu przez 2 miesiące na człowieka.

Pozornie wszystko wydaje się proste, ale taka osoba będzie musiała przez 60 dni żyć w łóżku. Nie będzie mogła wstać do toalety, czy nawet umyć się. Wszelkie wyjścia na podryw również odpadają. Czy w tym wypadku ktoś się odważy?Dodał(a): Mateusz Kryś Piątek 07.04.2017