Nauczycielka proponowała uczniowi grę w chowanego – nago

Tej matematyczce nie w głowie były wzory skróconego mnożenia i pierwiastki trzeciego stopnia z liczb ujemnych. Ona wolała robić ze swoim uczniem coś innego.
e97e9cd05c50e4f2d925f199b802764e.png

Sytuacja miała miejsce w liceum Beulah w Północnej Dakocie w USA. 22-letnia nauczycielka matematyki Kelsie Schmidt została oskarżona o „uwodzenie małoletniego za pośrednictwem komputera lub innych technologii”, gdy wysyłała swojemu 17-letniemu uczniowi nagie fotki na Snapchacie.

Według policji młoda matematyczka miała wysłać mu 3 lub 4 zdjęcia. Na jednym z nich była naga od pasa w górę, z kolei inne miało przedstawiać jej odsłonięte nogi z wiadomością: „zaproś klasę i pograjmy nago w chowanego”. 

Schmidt została aresztowana 23 stycznia 2019 i według portalu „Dickinson Press” miała już przyznać się do wysyłania wspomnianych zdjęć. Władze szkoły z kolei wręczyły już jej zwolnienie dyscyplinarne i prowadzą wewnętrzne śledztwo, by sprawdzić, czy 22-letnia matematyczka wysyłała podobne treści do innych uczniów. Dyrektor placówki przyznał też, że Schmidt była świeżo upieczoną nauczycielką i był to jej pierwszy rok pracy w szkole.

Proces Kelsie Schmidt zaplanowano na 27 lutego, wtedy też sąd zdecyduje o jej dalszym losie.

Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. Mercer County Sheriff's Department Czwartek 31.01.2019