Nastolatki pokazały aborcję na TikToku

Mogłoby się wydawać, że w czasach mediów społecznościowych w sieci widzieliśmy już wszystko. Tak było do czasu pojawienia się TikToka, który nieustannie udowadnia, że do dna wciąż jeszcze daleko.
TikTok

Tym razem sieć obiegło nagranie pokazujące, jak dwie nastolatki przygotowują się do wizyty w klinice aborcyjnej. W beztroskim filmiku widać dwie dziewczyny, jedna z nich robi test ciążowy, następnie pokazuje brzuch ciążowy. Kolejne ujęcia przedstawiają już tzw. klinikę świadomego rodzicielstwa, czyli de facto miejsce, w którym wykonywane są zabiegi przerywania ciąży.

CZYTAJ TAKŻE: NIEBEZPIECZNY TREND NA TIKTOKU. NASTOLATKI ZJADAJĄ TESTY CIĄŻOWE

Można zauważyć również parę czekającą w poczekalni przychodni oraz dziewczynę na fotelu ginekologicznym. Całe nagranie jest opatrzone tytułem „Czas na aborcję. Ujęcie drugie” (ang. Abortion time. Take 2).

W związku z tym, że w internecie nic nie ginie, nagranie szybko trafiło na Twittera, gdzie rozpętała się prawdziwa burza. Tematem gorącej dyskusji nie było nawet prawo do aborcji, ale niebywała lekkość, z jaką dwie młode dziewczyny podeszły do wyjątkowo delikatnego tematu.Okazuje się, że aborcja jest wyjątkowo popularnym tematem na TikToku – filmiki z takim hasztagiem mają ponad 70 mln wyświetleń.

TikTok można śmiało uznać za kolejny etap wstecznej ewolucji. Na początku był Facebook, gdzie trzeba było pisać i robić zdjęcia, następnie był Instagram, który wymagał od użytkowników umiejętności robienia ładnych zdjęć oraz ewentualnie zrelacjonowania śmierci męża podczas imprezy urodzinowej, co kilka dni temu uczyniła rosyjska influencerka. I następnie Bóg – a raczej programiści – stworzyli TikToka, a tam już nie trzeba nic robić. Wystarczy być. Jednak wielu użytkowników i to zadanie mocno przerasta. 

ZOBACZ GALERIĘ: DZIEWICA MOBILNA I INNE MARKI. ZNANE PRODUKTY PO POLSKU
Dodał(a): Adam Barabasz / fot. iStock Wtorek 03.03.2020