Narzekasz na upał? Chyba nie wiesz, co robisz!

Jeśli wierzyć prognozom pogody obecna fala upałów potrwa jeszcze kilka dni. I jak to często bywa w naszym kraju z miejsca odezwały się głosy, że upały są straszne i najlepiej by było, gdyby jak najszybciej się skończyły. Jeśli również tak twierdzicie, to przekonamy was, że nie macie racji!

iStock-666908776.jpg

„Czuje się lepiej jak jest ładna pogoda / W te dni letnie czuje się świetnie bo jest pięknie / Wiesz? Czuje się lepiej jak świeci słońce / Bo lepiej klepie wszędzie w Polsce” – tak nawijali kilka lat temu Tede i Numer Raz na albumie „Powrócifszy…” Warszafskiego deszczu. My pod tymi wersami zdecydowanie się podpisujemy. A oto kilka powodów, dla których również i wy powinniście się cieszyć ze słońca i temperatury przekraczającej 30 stopni.


Dziewczyny ubierają się odpowiednio do pogody

Ten argument powinien przekonać większość malkontentów, którzy narzekają na pogodę. Chociaż niektórzy faceci uważają kobiety za odrębny gatunek, to spieszymy donieść, że one również odczuwają ciepło i wybierają ciuchy, które – przynajmniej w teorii – dobrze sprawdzają się w upale. W praktyce oznacza to odsłonięte nogi, ramiona, a także brzuchy praktycznie na każdym kroku. Takimi widokami należy się cieszyć, bo znikną prędzej, niż się spodziewacie!


Wreszcie można korzystać z knajp plenerowych

W Warszawie na 365 dni w roku kalendarzowym przypada aż 159 deszczowych. Zostaje 206, podczas których teoretycznie powinna być ładna pogoda, ale wszyscy wiemy że sam brak deszczu to zbyt mało, aby mówić o ładnej pogodzie. Obecne upały sprawiają, że korzystanie z knajp plenerowych to prawdziwa przyjemność. A skoro już o barach na otwartym powietrzu mowa, to płynnie przechodzimy do kolejnego argumentu…


Piwo najlepiej smakuje w upalne dni

O zaletach picia piwa wspominaliśmy wielokrotnie, zresztą sami doskonale zdajecie sobie z nich sprawę. W takie dni jak obecnie, gdy słupek rtęci w termometrze przekracza trzydziestą kreskę, piwo smakuje po prostu wspaniale. No chyba, że gustujecie w porterach albo innych ciemnych gatunkach, które powinno się pić cieplejsze. Ale te lepiej zostawcie na jesienne i zimowe wieczory.


Męskie genitalia się powiększają

Każdy, kto choć raz w życiu miał okazję kąpać się w Bałtyku (lub brać prysznic w zimnej wodzie) doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak niska temperatura oddziałuje na penisa. Dość powiedzieć, że jego wielkość jest wtedy dość mocno przekłamana… Zupełnie inaczej jest latem. Zarówno sama wysoka temperatura, jak i towarzyszące jej czynności (między innymi picie dużej ilości wody) sprawiają, że penisy „rosną”. I jak tu nie kochać upałów!


Możesz pojechać linią 666 na Hel

Jeden z redaktorów Frondy wybrał się niedawno na wakacje nad polskie morze. Tam zobaczył coś, co spowodowało u niego zwarcie i krytyczny błąd programu – odkrył, że do miejscowości Hel można dojechać autobusem linii 666, co zinterpretował oczywiście jako przejaw diabelskich zakusów. Jeśli więc zawsze marzyliście, aby przejechać „Highway to Hell”, to nic nie stoi na przeszkodzie. Bilet kosztuje zaledwie parę złotych.Dodał(a): Piotr Majewski / fot. iStock Piątek 27.07.2018