Narkotykowe wojny: Przebudzenie mocy. Przejęto towar wart ok. 90 mln zł

Polskie służby specjalne we współpracy z kolegami z Hiszpanii zlikwidowały 18 plantacji konopi. Trzeba przyznać, że był to istny eden dla rastafarian, bo rosło tam ponad 14,5 tys. roślin. Zatrzymano też 63 osoby.
ZIOŁO.jpg


Wśród zatrzymanych byli Polacy, Hiszpanie, Marokańczycy i Litwini. Na pierwszy trop międzynarodowej grupy trafili policjanci z Olsztyna. Członkowie szajki przemycali i wprowadzali do obrotu hurtowe ilości używek.

SPRAWDŹ TEŻ: Polski Breaking Bad. Wytwarzali amfetaminę w środku lasu

Funkcjonariusze badający sprawę nawiązali kontakt z Europolem, a także służbami państw, w których działali przestępcy. Wspólnymi siłami przeprowadzili na terenie Hiszpanii operację "Przebudzenie mocy", która z "Gwiezdnymi wojnami" ma wspólnego tylko tyle, że ilość przejętych narkotyków mogłaby niejednego nałogowca wysłać w Kosmos. Jak wiadomo, jedna z ostatnich części filmu nosi identyczny podtytuł, co nazwa operacji.

ZOBACZ WIDEO Z AKCJI:
thc video.png

Zespół specjalistów z olsztyńskiego Zarządu CBŚP oraz funkcjonariusze Guardia Civil z Hiszpanii przeszukali kilkadziesiąt magazynów narkotykowych oraz nielegalnych plantacji konopi. Znaleźli tam 270 kg marihuany, 25 kg haszyszu i kokainę. Oprócz tego zabezpieczyli także około 200 tys. euro, 100 tys. dolarów oraz 7 sztuk broni palnej. Teraz pewnie ceny marihuany na rynku pójdą w górę.

ZOBACZ GALERIĘ: 


Dodał(a): Konrad Siwik / fot. mat. pras. Wtorek 11.02.2020