Najwyższy wieżowiec świata w Dubaju

Może mieć nawet kilometr wysokości i ma otaczać go sieć kabli. Taki budynek, na miarę XXII wieku ma powstać w Dubaju, i to już za 4 lata.
910x455_02_tcm130-95063.jpg

Emaar Properties, deweloper odpowiedzialny za budowę dotychczas najwyższego budynku na świecie Burdż Chalifa, ogłosił właśnie, że zbuduje kolejny wieżowiec w Dubaju – wyższy i nowocześniejszy.

Wieżowiec The Tower (po prostu wieża) ma posiadać hotele, kilkanaście restauracji, a także tarasów widokowych z iście epicką panoramą na Dubaj. Konstrukcja ma także zostać otoczona siecią kabli, które, jak widać na wizualizacjach, miałyby pełnić funkcję utrzymywania budynku w pionie. Ciekawostką może być także fakt, w wieżowcu będzie można zamieszkać w jednym z kilku sektorów do tego przeznaczonych.

the_tower_dubai.jpg

Za projektem The Tower, stoi szwajcarsko-hiszpański neofuturystyczny architekt Santiago Calatrava Valls, który zresztą nazywany jest projektantem przyszłości. Wieżowiec ma zostać zbudowany w ledwie 4 lata, do targów EXPO 2020, które odbędą się właśnie w Dubaju, a koszt jego budowy szacowany jest na 1 mld dolarów.

Wygląda więc na to, że architektoniczna przyszłość znana z filmów science-fiction, właśnie wchodzi w życie. I to na naszych oczach.
Dodał(a): Jakub Rusak Poniedziałek 11.04.2016