Największy i najdroższy dom jednorodzinny na świecie

Domy jednorodzinne są dla zwyczajnych biedaków. Kiedy masz do wydania dwa miliardy dolarów stawiasz sobie jednorodzinny wieżowiec i spoglądasz na resztę ludzi z wysokości 173 metrów.
Ambani_house_mumbai.jpg

Nie każdy miliarder marzy o tym, żeby mieszkać w pałacu. Są tacy, którzy nad mieszkanie na przedmieściach przekładają życie w centrum miasta. A jak to w centrum – przestrzeń jest ograniczona i jeśli chcesz mieć kilka pokoi więcej, to budowa musi piąć się w górę. Np. na 27 pięter. Proste rozwiązanie są zawsze najlepsze.

CZYTAJ TAKŻE: 6 GODZIN W PRACY. TYLKO W JEDNEJ FIRMIE W POLSCE 

Tego samego zdania zapewne jest Mukesh Ambani – indyjski miliarder, który w centrum Mumbaju zafundował sobie mieszkalny biurowiec. Jego budowę zakończono w 2011 roku i niezwykły budynek otrzymał nazwę Antilia Tower (co w tłumaczeniu oznacza Atlatntydę).
Ambani_house_mumbai.jpg
Pierwsze sześć pięter budynku to garaż mieszczący 168 samochodów. Na wypadek, gdyby któryś z nich się pobrudził, jest do dyspozycji myjnia i warsztat. Ale im wyżej, tym przyjemniej. Rodzina Ambaniego składająca się z żony, trójki dzieci i matki miliardera, ma do dyspozycji salę kinową na 50 osób, teatr, kilka basenów w tym jeden olimpijski, trzy wiszące ogrody oraz schrony na wypadek ataku terrorystycznego. 

W budynku zainstalowano 9 wind oraz zorganizowano trzy lądowiska dla helikopterów. Łącznie w budynku znajduje się 29 pokoi, a nad utrzymaniem w należytym stanie całego budynku i dobrym samopoczuciem rodziny czuwa 600 pracowników.

Co ciekawe, koszty budowy pochłonęły ponad prawie 2 miliardy dolarów, co uczyniło budynek najdroższą prywatną rezydencją na świecie (wg magazynu Forbes). Przy takiej kwocie, suma 100 milionów dolarów, które Ambani wydał na wesele córki w 2018 roku, to naprawdę niewiele.

ZOBACZ GALERIĘ: JEFF BESOS MA TAK WIELKĄ POSIADŁOŚĆ, ŻE MA WŁASNĄ STACJĘDodał(a): Adam Barabasz / fot. Creative Commons Poniedziałek 02.03.2020