Największy festiwal świata

Już 26 czerwca zacznie się największa impreza plenerowa tego typu na świecie. Lecisz, czy obejrzysz w tv? Wcale nie jest tak daleko.
festiwale 2013


Glastonbury, to niespełna dziesięciotysięczne miasteczko w południowo zachodniej części Anglii, niedaleko Bristolu. Jednak ta mieścina ma olbrzymi potencjał – raz w roku odbywa się tu największy w świecie festiwal na świeżym powietrzu. Posłuchasz tu muzyki, obejrzysz występy grup teatralnych i cyrkowych, obejrzysz ciekawe filmy, spotkasz utalentowanych artystów, ale poznasz też innych imprezowiczów i to może być w całym wyjeździe najlepsze.

Kilkuset artystów na kilkudziesięciu scenach od 26 do 30 czerwca daje swoje najlepsze występy, Przyjeżdżali tu najsłynniejsi muzycy świata, wymień swojego idola, a na pewno zobaczysz go w historycznym zestawieniu. Pod warunkiem, że żył w czasach Glastonbury Festival.

W tym roku dla około 150 tysięcy widzów zagra kilkuset wykonawców. I w tym miejscu ilość wcale nie odbywa się kosztem jakości. W tym roku na scenach zobaczysz m.in.: Arctic Monkeys, Dizee Rascal, The Vaccines, Rita Ora, The Rolling Stones, Nick Cave & The Bad Seeds, Mumford & Sons, Portishead, Chase & Status, The XX, Smashing Pumpkins, Azealia Banks, Public Enemies, Major Lazer, Solange Knowles, Hurts, James Blake, Jessie Ware, Sinead O`Connor, Nas, Steve Aoki i weilu, naprawdę wielu, innych. Pełny line-up znajduje się tutaj. Jak widzisz - znajdziesz tu prawie wszystkie gatunki muzyczne.Szerokie na dwa kilometry miasteczko festiwalowe to wielkie obozowisko. Granice tego terenu mają łącznie ponad 13,5 kilometra. Są tu namioty, toalety, jadalnie i wszystko czego możesz zapragnąć podczas takiej imprezy. Tak, browar też jest.

Wstęp na tę kilkudniową bibę kosztuje 205 funtów, więc nie mało. Ale ci, którzy tam byli, twierdzą że mogliby zostać w tam na zawsze. Pod warunkiem, że festiwal nigdy się nie skończy. Jeśli nie masz pomysłu na końcówkę czerwca – gorąco polecamy odhaczenie tej największej muzycznej imprezy plenerowej na świecie.

Ci, którzy z jakichś powodów nie dadzą rady dotrzeć na miejsce, mogą obejrzeć transmisję w BBC Entertainment w niedzielę 30 czerwca o godzinie 18:00. Relacja na żywo oraz skróty najlepszych koncertów będą emitowane bez przerwy przez sześć godzin!

glastonbury

Dodał(a): gianni Czwartek 20.06.2013