Największy basen świata

Crystal Lagoon został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa jako największy basen na świecie. Konstrukcja tego ekskluzywnego cacka zajęła aż 5 lat!

55a189485a091.JPG

Każdy zmęczony życiem facet powinien od czasu do czasu mieć możliwość walnięcia się przy ekskluzywnym basenie (najlepiej z drinkiem w ręku) i spędzenia leniwego, beztroskiego popołudnia w otoczeniu gorących dziewcząt ubranych jedynie w bikini. Jak wiadomo, najlepszym okresem na takie rozrywki są wakacje. Najbardziej wypasiony basen znajduje się natomiast w Chile, a konkretnie w Algarrobo, w prywatnym ośrodku San Alfonso del Mar. Choć kąpielisko zostało wpisane do Księgi Rekordów Guinnessa jako największy i najgłębszy basen na świecie, wielkość to nie jedyna jego zaleta.

Crystal Lagoon, o którym piszemy, ma ponad kilometr długości, 35 metrów głębokości, zajmuje powierzchnię 8 ha i potrzebuje aż 250 milionów litrów wody, aby go wypełnić (!). Równocześnie jest to jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie basenów na świecie, dlatego jego rozwiązania i konstrukcję chronią stosowne patenty. Przede wszystkim zbiera on wodę z oceanu, filtruje ją i podgrzewa, dzięki czemu ma ona temperaturę 26 stopni. W luksusowym basenie można nie tylko pływać i nurkować, ale także żeglować, czy jeździć na nartach wodnych.Dodał(a): Bartosz Joda, fot. Youtube Poniedziałek 13.07.2015