Największe hity Paktofoniki

Film Jestem Bogiem sprawił, że powróciła moda na kultową Paktofonikę. W tej chwili to ponownie jeden z najpopularniejszych zespołów w kraju. Słuchają jej starzy i młodzi. Ci noszący szerokie spodnie i ci chodzący pod krawatem. Podobno nawet Radio Maryja zanotowało spadek słuchalności.
Paktofonika


My, wychowani na Paktofonice postanowiliśmy przypomnieć wam kilka kultowych kawałków śląskiego zespołu.

Jestem Bogiem
To jeden z najlepszych kawałków w historii polskiego hip hopu. Powstał, gdy materiał na Kinematografię był gotowy i płyta była w zasadzie domknięta. Magik zagroził, że jeśli ten kawałek nie znajdzie się płycie to płyty nie będzie! Na całe szczęście się znalazł i od razu podbił serca Polaków.



Nowiny
To kolejny kultowy utwór z Kinematografii. Wieść niesie, że piosenka jest dissem na tych wszystkich, którzy wyśmiali Fokusa gdy podczas jednego z koncertów potknął się o kabel. „ PFK nie są mili jak Milli Vanilli”.


Priorytety

„Pierwszy priorytet, Obrany serca bitem, Chociaż inne perspektywy rozmyte” Słowa Magika jasno przekazują nam, że priorytetem dla artysty jest muzyka, z miłością do której się urodził.


Chwile ulotne
Utwór to nic innego jak zasady jakimi mamy się powinnyśmy kierować się w życiu. Wypowiadane są głównie ustami Fokusa.


Mechaniczna pomarańcza

Kawałek z płyty Archiwum Kinematografii wydanej po śmierci Magika. Jest nawiązaniem do filmu o tym samym tytule. Magik o wielkiej energii i pasji, którą wkłada w hip hop, a jest niedoceniany. Bohater tego filmu jak i Magik kończą tragicznie …


Powierzchnie tnące

To dzięki nim Fokus znalazł się w Paktofonice.


Dodał(a): Ostatni mohikanin Czwartek 27.09.2012