Najważniejsze pierwsze razy: Kuba Przygoński

Od marcowego numeru CKM znany dziennikarz telewizyjny Mateusz Szymkowiak co miesiąc będzie odpytywał polskich sportowców, aktorów i muzyków o ich początki... we wszystkim. Na pierwszy raz „pierwszych razów” na jego pytania odpowiada rajdowiec Kuba Przygoński.
akpa20140921_verva_jok_6322.jpg

Twój pierwszy Dakar?
Kuba Przygoński:
2008 rok. Tyle ze to był ten pierwszy Dakar w historii, który... sie nie odbył. Wiec to nie było dla mnie przyjemne. Ale juz od 2009 roku ścigam się w każdym Dakarze.

Pierwszy motocykl?
K.P.:
Zielone Kawasaki KX80. Crossowy motocykl. W wieku 12 lat zacząłem się na nim ścigać i można powiedzieć, że jest on symbolem początku motosportu w moim życiu.

Pierwszy samochód?
K.P.:
Mitsubishi Colt 1.3, granatowy. Zrobiłem prawo jazdy, mając 17 lat i ten wóz przeżył ze mną wszystkie początki oraz bledy młodego kierowcy i młodego człowieka w ogóle.

Pierwszy wypadek?
K.P.:
Właśnie tym Coltem. Jechałem razem z trzema kolegami. Kierowca z naprzeciwka nagle skręcił centralnie na nasz pas, bo zupełnie nas nie zauważył. Na szczęście nic się nikomu nie stało, ale samochód ucierpiał.

Pierwsze zarobione pieniądze?
K.P.:
50 złotych. Na jednych z pierwszych zawodów – miałem 13 albo 14 lat. Jak to cieszyło!

Pierwsza bójka?
K.P.:
Jakoś udało mi się delikatnie przejeść przez problemy z rówieśnikami. To raczej nie były bójki, a „wyjasnianki”. Konflikty rozwiązywaliśmy bez użycia siły, bardziej na torze. Jak ktoś mnie zdenerwował, to miałem motywację, by być od niego szybszym.

[...]

Pytał: Mateusz Szymkowiak

Jeden z najbardziej charakterystycznych dziennikarzy TVP2, charyzmatyczny reporter „Pytania na śniadanie” i prowadzący magazyn kulturalny „Lajk!”. Uznawany za jeden z najciekawszych debiutów telewizyjnych ostatnich lat. Popularność zdobył, prowadząc pierwszą edycję „The Voice of Poland”, gdzie widzowie i internauci polubili go za naturalność i spontaniczność. Prywatnie uwielbia popkulturę, snowboard oraz podróże.

Odpowiadał: Kuba Przygoński
Ma 34 lata, pochodzi z Warszawy. Kierowca rajdowy i motocyklowy, driftingowy mistrz
Polski. 10 razy brał udział w rajdzie Dakar (6 razy na motocyklu, 4 razy w samochodzie) – w 2019 roku zajął świetne 4. miejsce.

To tylko część pierwszych razów Kuby Przygońskiego. Pozostałe znajdziesz tylko w nowym, marcowym numerze CKM. Do kiosku marsz!

53150357_2293935947336090_4247965634928836608_n.jpg

Kup CKM przez internet: zamawiając prenumeratę na rok 2019 dostaniesz dwa numery GRATIS! KLIKNIJ TUTAJ.
Dodał(a): CKM/ fot. AKPA Poniedziałek 11.03.2019