Najnowszy iPhone 11 - parametry i ceny

Czym tym razem zaskoczyli nas inżynierowie z Cupertino? Sprawdzamy parametry i cenę najnowszego iPhone'a.
iPhone 11.jpg

Podczas tegorocznej premiery zaprezentowano trzy modele słynnego smartfona: iPhone 11, 11 Pro i 11 Pro Max. Czym tym razem zaskoczyli inżynierowie? 

Nowy iPhone– w zamyśle twórców – powinien być bardziej odporny na upadki. Telefon z dwóch stron jest pokryty najwytrzymalszym szkłem, jakie - zdaniem Apple - kiedykolwiek zostało użyte do produkcji smartfona.

Co więcej, gdyby tylko ktoś odczuł taką potrzebę, to iPhone'a 11 można wrzucić do wody na głębokość dwóch metrów na pół godziny. Modele 11 Pro i 11 Pro Max mogą pozostawać w cieczy dwa razy głębiej. Usprawniono również rozpoznawanie twarzy – technologia Face ID ma działać o 30 % szybciej niż w poprzednich wersjach i działać pod większym kątem. 


Zdaniem producenta nowe smartfony mają też lepsze baterie. I tak dla poszczególnych modeli czas pracy powinien wydłużyć się o godzinę, dwie lub cztery w stosunku do iPhone Xr. Projektanci wyjaśniają, że jest to możliwe dzięki zastosowaniu nowego procesora, który sprawniej zarządza zasobami energii. Nowe modele różnią się od siebie również wyświetlaczami. I to nie tylko ich rozmiarem, ale także zastosowaną technologia. iPhone 11 jest wyposażony 6,1-calowy ekran LCD. Wyświetlacze dwóch droższych modeli są oparte na technologii Super Retina XDR. iPhone 11 Pro oferuje 5,8-calowy ekran, z kolei najdroższy iPhone 11 Pro Max dysponuje 6,5-calowy wyświetlaczem.

Z tyłu iPhone'a 11 znajdują się dwa aparaty fotograficzne – tradycyjny i szerokokątny. Pozwalają one na nagrywanie obrazu w rozdzielczości 4K. Telefon potrafi nie tylko znaleźć i doświetlić fotografowane twarze, ale też automatycznie uruchomić tryb nocny. Producent obiecuje również, że bazując na sztucznej inteligencji, jest możliwe przywrócenie do kadru przypadkowo uciętych postaci.

Modele Pro są wyposażone w potrójne aparaty fotograficzne. Poza tym głównym  użytkownik ma do dyspozycji teleobiektyw i ultraszerokokątny. Zdaniem twórców, ich wysoka wydajność umożliwia robienie najlepszych zdjęć w historii telefonów komórkowych. Apple poinformował też, że istnieje możliwość wykonywania zdjęć trzema aparatami jednocześnie oraz płynne przechodzenie z funkcji foto do filmowania. 

Apple_iPhone-11-Pro_Most-Powerful-Advanced_0910191.jpg
Oprócz smartfona, publiczność poznała nowy Apple Watch oraz iPada. Obydwa urządzenia wyposażano w nowe ekrany oraz przedłużono czas pracy ich baterii.

W Apple wysoka cena zdaje się być elementem budowania prestiżu i napędzania sprzedaży poprzez tworzenie odczucia ek Nie inaczej jest tym razem. Za nowe nowego iPhone’a 11 zapłacimy 3599 zł, wersja 11 Pro to wydatek 5199 zł. Najdroższy iPhone Max Pro będzie kosztował 5699 zł. W sklepach iPhone 11 powinien pojawić 20 września, przedsprzedaż na stronie Apple rusza tydzień wcześniej.  

Producent nie poinformował, czy w cenie telefonu tryb samolotowy automatycznie po uruchomieniu zabiera użytkownika na wakacje.

ZOBACZ TAKŻE: JAKI PRODUKT APPLE JEST DLA CIEBIE?


Dodał(a): Adam Barabasz / fot. Apple Środa 11.09.2019