Najlepsze gry 2016

Dla niektórych z tych gier zarywaliśmy nocki i rezygnowaliśmy z imprez. Ogłoszono najlepsze tytuły zeszłego roku. Znasz je wszystkie?

gra.jpg

Od 2001 roku przyznawane są nagrody Game Developers Choice Awards (GDCA), których uroczyste rozdanie odbywa się podczas konferencji Game Developers Conference. W tym roku po raz 17 wyłoniono najlepsze tytuły zdaniem twórców gier.

Zaskoczeń i pomyłki nie było, chociaż nie zabrakło zabawnych incydentów. Nagrodę za innowację przyznano „No Man’s Sky”. Jak się okazało twórców tej gry nie było wtedy na sali. Wybrali się na obiad, ponieważ byli pewni, że nie zostaną wyróżnieni.

Grą 2016 roku okrzyknięto „Overwatch”, które otrzymało również statuetkę za najlepszy design. Tym samy tytuł znalazł się w towarzystwie między innymi „Wiedźmina 3: Dzikiego gonu”, „Fallouta 3”, czy też „Simsów” – dumnego, pierwszego laureata najważniejszej nagrody wieczoru.

Publiczność uhonorowała „Battlefield 1”. Jeśli natomiast chodzi o gry na komórki, to tutaj nie mogło być inaczej. Statuetkę otrzymali twórcy „Pokemon GO”. A oto pełna lista zwycięzców.

Gra roku - "Overwatch"


Najlepszy design - "Overwatch"
Najlepsza gra mobilna - "Pokemon GO"


Najlepszy debiut
- Studio Campo Santo "Firewatch"

Najlepsza historia - "Firewatch"

Najlepsze audio - "Inside"


Najlepszy kierunek artystyczny
- "Inside"
Nagroda za innowację - "No Man's Sky"


Najlepsza technologia - "Uncharted 4: Kres złodzieja"


Najlepsza gra AR/VR
- "Job Simulator: The 2050 Archives"


Nagroda publiczności - "Battlefield 1"


Nagroda za całokształt twórczości - Tim Sweeney
Nagroda ambasadora - Mark DeLoura
Nagroda pioniera - Jordan Mechner

Dodał(a): Mateusz Kryś Piątek 03.03.2017