Najbezpieczniejsze miejsca we wszystkich środkach transportu

Samoloty, samochody, pociągi, czy statki. Gdzie usiąść, by być najmniej narażonym na szwank w razie katastrofy? Siedzieć w kierunku ruchu czy przeciwnie? Z tyłu, czy z przodu? Na te wszystkie pytania znajdziecie odpowiedź w tym artykule.

Pamiętacie dylemat Adasia Miałczyńskiego z „Dnia świra”, który nie wiedział, jakie miejsce zająć w pociągu i wcześniej – w autobusie? Zdaje się, że tego typu dylematy dotykają każdego z nas, bo nigdy tak naprawdę nie wiadomo, gdzie usiąść, by być najbezpieczniejszym. Z przodu? A może z boku? A może tyłem do kierunku ruchu?

Oczywiście żadne miejsce w żadnym przypadku nie może być w stu procentach bezpieczne, no bo niestety czasem ma się po prostu pecha, niemniej jednak można wybrać takie siedzenie, na którym, przynajmniej według statystyk związanych z wypadkami w różnego rodzaju pojazdach, ryzyko ucierpienia jest najmniejsze.

Serwis brightside.me postanowił zebrać wszystkie te statystyki i na ich podstawie określił takie właśnie najbezpieczniejsze miejsca. Zobaczcie, gdzie najlepiej siadać w samolocie, samochodzie, autobusie, minibusie, trolejbusie, pociągu i na statku.


Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. brightside.me/wonder-curiosities/how-to-choose-a-safe-seat-in-7-means-of-transport-329710/ , istock.com Czwartek 12.10.2017