Najbardziej realistyczny symulator lotu

Wirtualne okulary albo klatka imitująca bolid do jeszcze bardziej realistycznej rozgrywki? To już przeżytek! Do gry wchodzi CableRobot Simulator, który będzie symulował również latanie z przeciążeniami sięgającymi 1,5 G!
cable-robot.jpg

Niemcy z Max Planck Institute for Biological Cybernetics skonstruowali i pokazali światu CableRobot Simulator. To najbardziej zaawansowany stymulator wirtualnej rzeczywistości na świecie. Dzięki niemu rajdy samochodowe, symulatory latania czy przygody Spidermana wejdą na wyższy level rozgrywki.

CableRobot Simulator to ważąca 80 kilogramów klatka z włókna węglowego, pośrodku której umiejscowiony jest kubełkowy fotel z 4-punktowymi, sportowymi pasami bezpieczeństwa. Całość podczepiona jest pod osiem stalowych lin, a każda z nich wytrzymuje napięcie 1400 kilogramów. Kable nawijane są na specjalnie skonstruowany system wyciągarek o łącznej mocy 473 koni mechanicznych. Symulator dzięki takiemu osprzętowi może wygenerować przeciążenia sięgające 1,5 G i porusza graczem we wszystkich sześciu wymiarach. Użytkownik siada w fotelu, zapina pasy i zakłada na głowę bezprzewodowy headset VR (wirtualne okulary) i zaczyna jazdę lub lot.Symulator jest prototypem i raczej ciężko go będzie zaadaptować do warunków domowych, aczkolwiek może stać się rozrywką dla osób majętnych, które oprócz sali kinowej, w swojej posiadłości wybudują salę gier. Ale nie taką, gdzie zmieści się stół bilardowy i kilka flipperów. Ok., hangar gier.

Dyskutuj z autorem na Twitterze

Dodał(a): Paweł Jaśkowski Czwartek 01.10.2015