Najbardziej dochodowe polskie filmy

Zastanawiałeś się kiedyś, na które rodzime produkcje najczęściej chodziliśmy do kina?
Polskie kino


Prezentujemy piątkę polskich filmów, które w minionym roku zarobiły najwięcej. Listę otwiera genialna "Drogówka", którą w kinach zobaczyło milion osób. Jeśli przełożyć to na pieniądze, które zarobiła wyjdzie sześć milionów złotych! Co na polskie warunki jest doskonałym wynikiem!
Tuż za nią uplasował się Wałęsa. Człowiek z nadziei w reżyserii Andrzeja Wajdy. Przed wielki ekran  wybrało się na niego 956 tysięcy rodaków. Film zarobił pięć milionów. Niestety, nie został nominowany do Oscara na co wszyscy liczyliśmy.

Miejsce na najniższym stopniu podium zajął Sęp Eugeniusza Korina z Michałem Żebrowskim i Anną Przybylską w rolach głównych. Thriller zainkasował 3,4 miliona. W kinach obejrzało go 603 tysiące ludzi. Każdy zgodnie twierdzi, że tak dobrych ujęć w polskim kinie dawno, o ile w ogóle nie było!

Tyle samo co Sęp zarobił Układ Zamknięty. Opartą na faktach historię trójki biznesmenów, którzy w wyniku zmowy "układu" zostali oskarżeni o działalność przestępcą widziało 586 tysięcy ludzi.

Stawkę zamykają Oszukane Marcina Solarza z dorobkiem 2,8 miliona. Obraz o podmienionych w szpitalu siostrach widziało 425 tysięcy zajadających się popcornem fanów kina.

Dodał(a): Ostatni Mohikanin Środa 22.01.2014